Site icon Magazyn Weselny

Jak wybrać idealną suknię na ślub dla Panny Młodej?

Jak wybrać idealną suknię na ślub dla Panny Młodej?

Aby ułatwić sobie ten proces, możesz wybrać suknię ślubną u projektanta. Wybór projektanta jest dobrym pomysłem, jeśli wiesz, czego szukasz i jesteś gotowa poświęcić trochę czasu na poznanie firmy i jej poprzednich klientek. Możesz też obejrzeć zdjęcia ślubne prawdziwych panien młodych i zainspirować się do stworzenia własnej sukni. Dobrym pomysłem może być też rozmowa z projektantem, który będzie chciał wiedzieć, czego oczekujesz od swojej sukni ślubnej.

Ograniczenia

Twój ślub to okazja, która zdarza się raz w życiu, a znalezienie idealnej sukni ślubnej jest najważniejszym elementem twojego stroju. Ograniczenie liczby opinii, którym pozwolisz kierować swoją decyzją, jest bardzo ważne. Przyprowadzenie więcej niż dwóch lub trzech przyjaciół i członków rodziny może spowodować więcej zamieszania niż pomocy. Zapraszaj bliskich przyjaciół i członków rodziny tylko wtedy, gdy mogą zaoferować cenny wkład i mają na uwadze twoje dobro.

Szał zakupów

Zanim wybierzesz się do butiku ślubnego, zastanów się, jaki chcesz mieć styl, ile jesteś gotowa wydać i jaką odległość jesteś gotowa pokonać. Jeśli interesuje Cię zakup sukni ślubnej od projektanta, być może będziesz musiała pojechać do większego miasta, np. do Nowego Jorku, ale butik David’s Bridal będzie prawdopodobnie w pobliżu. Jeśli szukasz sukni w bardziej przystępnej cenie, mniejsza miejscowość może być dobra, ale w większych miastach jest więcej butików do wyboru.

Kiedy już będziesz wiedziała, czego szukasz, możesz umówić się na wizyty w kilku butikach ślubnych. Na początku trzymaj się kilku miejsc, jeżeli szukasz dodatkowej porady to warto zajrzeć na serwis qModa, który informuje między innymi jak się ubrać. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się przymierzyć suknie ślubne od konkretnego projektanta, musisz być gotowa na rozebranie się. Upewnij się, że ufasz swoim konsultantkom. Pamiętaj, że ślubny rozmiar 8 to nie to samo, co detaliczny rozmiar 8! Nie zapomnij wziąć swoich wymiarów i poruszać się po sklepie. Jeśli chciałabyś przymierzyć strój od konkretnego projektanta, sprawdź, czy nie organizuje on pokazu rzeczy. Trunk show to objazdowe pokazy całej kolekcji projektanta.

Pomiar rozmiaru przed pójściem do sklepu

Zanim pójdziesz do sklepu i przymierzysz sukienki, powinnaś dokładnie zmierzyć swój rozmiar. Powinnaś znać rozmiar swojego biustu i talii, a w razie potrzeby pamiętać o noszeniu bielizny korygującej. Stań z prostymi plecami, trzymaj miarkę po przekątnej i oddychaj normalnie, gdy ją trzymasz. Pamiętaj, żeby nie naciągać taśmy zbyt mocno i zostawić wystarczająco dużo luzu. Upewnij się, że znasz swój naturalny rozmiar talii, by móc wybrać odpowiedni rozmiar sukni ślubnej.

Lusterko o pełnej długości i taśma miernicza są niezbędne do wykonania pomiarów ciała. Upewnij się, że masz na sobie bieliznę podobną do sukni, którą planujesz kupić, stań ze złączonymi nogami i stopami oraz wyprostowaną postawą. Dokonanie tych pomiarów pozwoli ci znaleźć najlepiej dopasowaną suknię ślubną dla ciebie. Jeśli nie masz doświadczenia w mierzeniu, zatrudnij profesjonalną krawcową lub stylistkę ślubną, by pomogli ci uzyskać dokładne wyniki. Zawsze pamiętaj, że łatwiej jest zmienić suknię, jeśli jest za duża lub za mała, więc zależy Ci na dokładnych wynikach.

Jaka będzie najlepsza suknia?

Suknie ślubne o linii A są uniwersalne i pochlebiające. Są wykonane z elastycznej podszewki, która ułatwia poruszanie się. Sylwetka jest dopasowana do każdej figury. Suknie o linii A są często bardziej przystępne cenowo niż te w stylu syreny. Rozciągają sylwetkę sukni ślubnej, podkreślając naturalne krągłości ciała. Suknie ślubne o linii A są nie tylko pochlebne, ale też na tyle uniwersalne, że sprawdzają się zarówno w stylizacjach dziennych, jak i wieczorowych.

Styl A-line jest popularny wśród panien młodych w stylu boho, romantycznym i minimalistycznym. Wydłuża ona ciało i podkreśla talię, co jest idealne, jeśli chcesz wyglądać na wyższą niż jesteś w rzeczywistości. Suknie ślubne o linii A mogą być wykonane z dowolnym dekoltem lub rękawem. Suknie o linii A mają też naturalną lub obniżoną talię.

Exit mobile version