Site icon Magazyn Weselny

Jaka sukienka na wesele dla puszystej?

Jaka sukienka na wesele dla puszystej?

Wesele to jedna z tych okazji, na myśl o której większość kobiet reaguje przejęciem, nawet w sytuacji gdy to ślub któregoś z członków bliższej czy dalszej rodziny, przyjaciół, czy nawet znajomych. To istotny temat, pomimo iż ten dzień jest najważniejszy tak naprawdę tylko dla przyszłych małżonków, umiejscowionych na przestrzeni tej imprezy okolicznościowej w centrum uwagi. Kwestia uczesania, makijażu, a co najważniejsze stylizacji, nie raz niemal spędza sen z powiek niektórym paniom. Może to być sytuacja, która przysparza jeszcze więcej rozterek w przypadku kobiet plus size. Niestety, nieco bardziej ograniczony asortyment i możliwości wyboru to wciąż problem, z którym borykają się panie o pełniejszych kształtach w Polsce. 

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z ithelpyou.pl

Określenie typu sylwetki 

Pierwszym krokiem, który należy postawić jeszcze przed wyruszeniem na zakupowy, przedweselny szał jest zidentyfikowanie typu własnej sylwetki – jeśli wcześniej nie zostało to wykonane. Na początek, trochę teorii. Można wyróżnić 5 typów sylwetki plus size: 

Aby określić swój odpowiednik sylwetkowy, wystarczy stanąć przed lustrem w przylegających ubraniach, najlepiej legginsach i topie, czy też poprosić kogoś o zrobienie zdjęcia całej sylwetki, a następnie przeanalizowanie proporcji konkretnych części ciała. Wiedząc, który z typów jest tym najbardziej zbliżonym do naszej sylwetki, dużo łatwiej dobrać pasujące do niego ubrania. 

Odpowiedni fason 

Dla kobiet, które swój typ sylwetki określiły jako jabłko zdecydowanie najlepszym wyborem będzie sukienka ze zwiewnego materiału, o długości mniej więcej do kolan. Dzięki temu uda się zamaskować nieco masywniejszą górną część ciała, a wyeksponować zgrabne nogi. Lekkość materiału nada ciału delikatności, nie obciąży go niepotrzebnie swoją masywnością. Jeśli chodzi o dekolt, warto zdecydować się na ten w kształcie litery V – pozwoli wyeksponować on biust. Jeśli wesele odbywa się w lecie, to dobrym pomysłem będzie również zakup długiej sukienki, w tym przypadku koniecznie jednak żeby posiadała pasek. 

Kobiety z sylwetką typu gruszka, fenomenalnie prezentują się w rozkloszowanych dołem fasonach. Przy tym, istotne również, żeby były dopasowane w górnej części ciała. Najbardziej wskazane dekolty to te w kształcie litery U, okrągłe czy kwadratowe. Bardzo kobieco, na kobietach „gruszkach” wyglądają także sukienki ołówkowe. 

Dla pań, których kształty klasyfikują jako typ „cegła”, najtrafniejszym wyborem będą sukienki kopertowe. Delikatne materiały, marszczenia, wyeksponowany dekolt, sprawią iż ten typ kroju nada sylwetce kobiecości i wydobędzie z niej to co najlepsze. Wskazane są również kwiatowe motywy, oraz zwiewne materiały. 

Reprezentantki typu sylwetki „wiolonczela”, stojąc przed wyborem sukienki na weselę, powinny zdecydowanie skierować swój wzrok w stronę sekcji z kreacjami o długości midi. Fasony podkreślające talię i eksponujące dekolt to również szczególnie pożądane przez tą grupę pań modele. 

Kobiety o typie sylwetki „kielich” będą nienagannie wyglądać w sukienkach mini, podkreślających talię. Warto połączyć je ze szpilkami, eksponując tym samym zgrabne nogi. 

Trochę o kolorach 

Znaczenie fasonów wydaję się być kwestią niemal oczywistą, przy wyborze sukienki będąc kobietą plus size. Jednak kwestia doboru kolorów nie jest już aż tak dobrze znana. Zasada jasności kolorów jak najbardziej sprawdza się w tym przypadku, w myśl porzekadła iż „czarny wyszczupla”. Nie jest koniecznym rezygnowanie z wzorów czy printów, warto jednak pamiętać iż poziome paski poszerzają, a ciemne kolory warto zakładać na partie ciała które chcemy maskować, natomiast jasne, na te które chcemy podkreślać. 

Exit mobile version