Filmy o ślubach, które warto znać

Filmy o ślubach, które warto znać

Filmów związanych w jakiś sposób ze ślubami powstało w historii wiele. Jedne opowiadają o ślubie, inne koncentrują się na przygotowaniach do niego. Jedne przeszły bez echa, do innych często się wraca. Na jakie filmy o ślubach warto zwrócić uwagę?

Filmy o ślubach – lista historii wartych poznania

W historii powstało wiele filmów, które zawierały fragmenty związane ze ślubem. Jedne opowiadają historie związane z przygotowaniami, zmianami, które się z tym wiążą, a inne opisują ceremonię. Poniżej lista filmów, które warto znać:

 • „27 sukienek” 
 • „Narzeczony mimo woli” 
 • „Ślubne wojny”
 • „Licencja na miłość”
 • „Co się zdarzyło w Las Vegas”
 • „Cztery wesela i pogrzeb”
 • „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”
 • „Moje wielkie greckie wesele”
 • „Powiedz tak”
 • „Sposób na teściową”
 • „Uciekająca panna młoda” 

Kim jest uciekająca panna młoda? 

Jednym z filmów w kategorii komedia familijna związanej ze ślubami jest „Uciekająca panna młoda”. Film opisuje historię Maggie Carpenter. Kobieta trzykrotnie uciekła sprzed ołtarza. Czy tym razem będzie jej dane naprawdę wyjść za mąż? Kolejną produkcją wartą uwagi jest „27 sukienek”. To opowieść o nałogowej druhnie. Jej szafę zdobi 27 sukienek, które zakładała na poszczególne śluby swoich przyjaciółek i znajomych. Czy i na nią przyjdzie w końcu pora? Następny film to „Narzeczony mimo woli”. Główna bohaterka to Margaret. Z racji tego, że jest Kanadyjką i w porę nie zadbała o złożenie odpowiednich papierów grozi jej deportacja z USA. Chyba, że… wyjdzie za mąż. Margaret dochodzi do wniosku, że najprościej będzie zaszantażować swojego asystenta. Dobrą komedią związaną ze ślubami jest również film „Ślubne wojny”. Najlepsze przyjaciółki Liv i Emma wychodzą za mąż w tym samym dniu. Obie od dzieciństwa marzyły o zorganizowaniu ślubu w tym samym miejscu. Zaczyna się walka, która wystawi na próbę ich przyjaźń. Czy oba wesela się odbędą, a przyjaciółki pozostaną sobie bliskie?

Przeczytaj również:  Pielęgnacja cery trądzikowej – wyzwanie, czy łatwy w obsłudze rodzaj skóry? Ślubne SOS

Jak znaleźć sposób na teściową?

„Sposób na teściową” to kolejna komedia godna polecenia. To historia Charlotte i Kevina, którzy postanawiają się pobrać. I wszystko byłoby pięknie, a do ceremonii doszłoby bez zastrzeżeń, gdyby nie matka pana młodego. Przyszła teściowa Charlotte zrobi wszystko, by nie dopuścić do ślubu. Jak Charlotte poradzi sobie z tym problemem? „Licencja na miłość” to opowieść o miłości Sadie i Bena. Młoda para przed ślubem przechodzi kurs przedmałżeński, który stawia ich poukładany świat do góry nogami. Młodzi poznają siebie z zupełnie innej strony, niż dotychczas. Czy ślub dojdzie do skutku? „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada historię Charlesa, który często chodzi na śluby swoich przyjaciół. Sam jednak nie zamierza się żenić. Dopóki nie poznaje Carrie…

Co wydarzyło się w Las Vegas? 

„Co się zdarzyło w Las Vegas” to kolejna komedia, na którą warto zwrócić uwagę. Joy i Jack po nocy spędzonej w Las Vegas budzą się jako małżeństwo. Dodatkowo Jack wygrywa fortunę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że pieniądze, które postawił należały do Joy. Jak świeżo poślubieni małżonkowie poradzą sobie z zaistniałą sytuacją? „Moja dziewczyna wychodzi za mąż” opowiada historię Toma, który zostaje honorowym drużbą na ślubie swojej najlepszej przyjaciółki. W trakcie przygotowań do mężczyzny dochodzi, że czuje do przyszłej panny młodej coś więcej, niż mu się wydawało. Jest jeszcze komedia „Moje wielkie greckie wesele”, w której główna bohaterka Toula zakochuje się w Amerykaninie. Problem w tym, że jest Greczynką, a jej rodzina jest bardzo konserwatywna. Historia opisana w „Powiedz tak” opowiada o Mary, która zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Któregoś dnia na jej drodze staje przystojny doktor o imieniu Steve. Kobieta zakochuje się w nim. Jest tylko jeden mały problem. Okazuje się, że Steve jest jednym z jej klientów i niedługo ma się ożenić. 

Przeczytaj również:  Twoje małe, polskie wesele

Historie jak z bajki

Filmy o ślubach to zazwyczaj zabawne komedie, w których miłość niezależnie od problemów po drodze, zawsze ostatecznie zwycięża. Warto obejrzeć powyższe komedie familijne właśnie z tego powodu, a jednocześnie dobrze spędzić przy nich czas razem z całą rodziną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *