Ile kupić napojów na wesele?

Ile kupić napojów na wesele?

Ten, kto jeszcze nie miał okazji do zaplanowania swojego własnego wesela, nie wie ile pracy jest z tym związane. Państwo Młodzi zwykle przykładają szczególną uwagę do tego, by absolutnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, a gościom niczego nie zabrakło. W związku z tym ile kupić napojów na wesele?

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z przyjazneprawoautorskie.pl

Ile kupić napojów na wesele?- napoje a liczba gości

Państwo Młodzi przed weselem, które jest jednocześnie jedną z najpiękniejszych i najważniejszych imprez w ich życiu, przeżywają ogromną ilość stresu. Okazuje się, że największymi obawami są obawy o to, by na weselu niczego gościom nie zabrakło. Największe znaczenie ma to oczywiście w przypadku napojów, gdyż jak wiadomo, każdy będzie niezwykle spragniony podczas całonocnej zabawy, która dodatkowo suto zakrapiania jest alkoholem. Najważniejszym czynnikiem, decydującym o liczbie niezbędnej ilości napojów na weselu jest więc liczba gości. W tym wypadku warto przyjąć dość prosty przelicznik, który mówi, że na każdego z gości na przyjęciu weselnym powinno przypaść co najmniej 3 litry napojów, oczywiście nie wliczają w to również kawy i herbaty. Okazuje się, że w większości przypadków takie założenie się sprawdza, jednak jest jedno ale. Otóż przelicznik ten odnosi się do tradycyjnego wesela. Co mamy na myśli mówiąc tradycyjne wesele? W tym wypadku oznacza to przede wszystkim czas trwania imprezy. Zwykle zaczynają się one w godzinach późnego popołudnia i trwają aż do późnych godzin nocnych. Niemniej jednak obecnie można zauważyć znacznie inny trend w organizacji wesel. Otóż rozpoczynają się one nieco wcześniej, a co najważniejsze, często trwają do białego rana. Wówczas 3 litry napojów dla każdego z gości, może okazać się ilością całkowicie niewystarczającą. Przelicznik ten nie sprawdzi się również w przypadku wesel kameralnych, gdzie Młoda Para decyduje się na spędzenie popołudnia w gronie rodziny i najbliższych znajomych w luksusowej restauracji na wystawnym obiedzie. Wówczas taka ilość płynów będzie oczywiście zbyt duża. Warto również wziąć pod uwagę to, że nieodłączną częścią wesela są również poprawiny, czyli dodatkowe godziny spędzone na przyjemnej zabawie. Wówczas znów trzeba będzie uwzględnić to, że każdy z gości może potrzebować minimum jednego litra dodatkowego napoju, jednak potrzeba ta będzie się oczywiście zwiększać wraz z każda kolejną godziną spędzoną na zabawie. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę podczas planowania ilości napojów jakie należy kupić na wesele? Otóż warto również uwzględnić porę roku. Jak wiadomo, wesela organizowane podczas upalnych, letnich nocy będą dodatkowo wzmagać uczucie pragnienia, a goście będą musieli spożywać znacznie większą ilość płynów.

Przeczytaj również:  Jak udostępnić zdjęcia ślubne na dysk google?

Ile kupić napojów na wesele?

Liczba napojów na wesele przede wszystkim zależeć będzie też od ich rodzaju. Jak wiadomo napoje gazowane, po jakimś czasie również będą wzmagać pragnienie, zaś soki z naturalnych owoców, skutecznie będą je gasić. W pierwszej kolejności warto więc spojrzeć na listę gości i policzyć dla każdego z nich co najmniej 3 litry napoju- jak to już zostało wspomniane. Następnie jeśli wesel odbywa się w czerwcu lipcu lub sierpniu, należy doliczyć minimum jeden dodatkowy litr dla każdego z gości. Finalnie, należy rozważyć czas trwania wesela i ewentualnych poprawin. Wówczas jeśli będzie to długa i huczna impreza, warto doliczyć kolejne 3 litry napoju dla każdego z gości. Sumując wszystko, daje nam to około 6-7 litrów napoju dla jednego gościa. Oczywiście, jeśli Para Młoda jest bardziej przezorna i woli przysłowiowo „dmuchać na zimne” mogą oni zakupić nieco więcej płynów, jednak przy zapewnieniu gościom również dostępu do kawy i herbaty, co nie jest wliczane w ilość napojów, które Młodzi muszą zakupić, robienie dodatkowych zapasów może być całkowicie zbędne. Niemniej jednak wszystko zależy od preferencji młodej pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *