Jak się ubrać na wesele jako świadkowa?

Jak się ubrać na wesele jako świadkowa?

Świadkowa to jedna z najważniejszych osób na ślubie pary młodej. Zazwyczaj większość przygotowań przedślubnych jest zrzucone na jej głowę. Dlatego na weselu powinna prezentować się z gracją oraz pewnym szykiem. Do pewnego czasu tradycją było to, że to panna młoda decydowała o stroju świadkowej. Jednak w tych czasach trochę się zmieniło i to świadkowa sama wybiera swój strój tak by był on odpowiedni jednocześnie wygodny. Tak więc, jak powinna ubierać się świadkowa na wesele?

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem cwany.pl

Podstawowe zasady ubioru świadkowej

Najważniejszą rzeczą przed wyborem stroju jest ustalenie, czy ślub jest cywilny, czy też kościelny. W tych czasach zdarza się tak, że młodzi nie decydują się na ślub kościelny z różnorakich powodów i kończy się na ślubie cywilnym. Strój świadkowej powinien się różnić zależnie od tego, na jaki ślub decydują się przyszli małżonkowie. Jeśli mówimy o ślubie kościelnym to w ostatnim czasie króluje moda amerykańska tj. wybór stroju przez pannę młodą. Najczęściej jest tak, że sukienka druhny ma bardzo mocno nawiązywać do tej, którą ma na sobie panna młoda. Są jednak pewne granice, ponieważ chodzi tu bardziej o to, że jeśli suknia panny młodej będzie luźniejsza i bardziej skromna to świadkowa nie powinna zakładać czegoś, co będzie zwracało uwagę pozostałych gości, ponieważ to panna młoda ma lśnić i brylować w tym dniu.

Ubiór na ślub kościelny

Są takie sytuacje, że przyszła panna młoda pozwala świadkowej wybrać samej sukienkę. Jednak w takim momencie świadkowa powinna pamiętać o tym, żeby nie było to coś niestosownego. Najlepiej sprawdzi się suknia wieczorowa lub też suknia koktajlowa. Nie powinna posiadać żadnych wzorów, a być w jednolitym kolorze najlepiej pastelowym, lub też w czymś delikatnym. Należy wystrzegać się jaskrawych kolorów takich jak złoto, żółć czy pomarańczowy. Największym faux-pas, jakie może się zdarzyć to założenie białej sukienki, gdyż ten kolor zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla pany młodej. Tak więc od razu zrezygnuj z białego koloru nieważne jak piękna jest twoja sukienka. Pamiętaj, że w tym dniu będziesz jej prawą ręką, przez co warto pomyśleć o czymś naprawdę zwiewnym wygodnym najlepiej z tiulu jedwabiu czy też satyny. Do tego zaopatrz się w torebkę, w której zmieścisz najważniejsze akcesoria dla panny młodej. Musisz być przygotowana praktycznie na każdą zaistniałą okoliczność.

Przeczytaj również:  Jak się ubrać na wesele po 50-tce?

Ubiór na ślub cywilny

Skoro omówiliśmy strój na ślub kościelny pora na skupieniu się na ślubie cywilnym. Tutaj sytuacja ma się nieco inaczej ponieważ takie śluby są zazwyczaj skromniejsze i nie ma na nich tyle ludzi co na ślubach kościelnych. W ogólnych zasadach ubioru na ślub cywilny jest tak, że nie ubiera się tak bardzo wystawnych strojów, jak przy ślubie kościelnych. Jednak zdarzają się sytuacje, że panna młoda ubiera się tak jak na ślub kościelny jednak jest to dość rzadka sytuacja. Najczęściej wybierana jest prosta przewiewna sukienka czy kombinezon kolorem zbliżonym do białego. Tak więc aby świadkowa pasowała do panny młodej powinna ona założyć sukienkę, czy też strój wizytowy. Także tutaj idealnie sprawdzi się sukienka koktajlowa, czy marynarka wraz z kombinezonem. Jednak tak jak przy ślubie kościelnym biały kolor należy tylko i wyłącznie do panny młodej, nawet jeśli ona sama nie założyła nic w białym kolorze. Świadkowa powinna wystrzegać się jaskrawych kolorów czy sukienek, które skupią uwagę wszystkich tylko i wyłącznie na niej. Nie powinno się także ubierać nic co jest nieodpowiednie na ślub.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć skomponowanie ubioru świadkowej na ślub nie jest wcale taką prostą sprawą jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Wszystko musi być przemyślane i dobrze dobrane pod pannę młodą. O wiele prościej jest, gdy to panna młoda wybiera ubiór świadkowej, ponieważ ta nie musi się wcale martwić o to, że założyła coś nieodpowiedniego. Lub co gorsze, założyła coś, przez co wygląd i strój panny młodej zejdzie na drugi plan, bo goście skupią się na ubiorze świadkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *