Site icon Magazyn Weselny

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego?

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego?

Panna młoda przygotowując się do swojego wielkiego dnia, jakim jest jej własny ślub, musi zadbać o szereg szczegółów i zadbać o każdy niezbędny element. Poza wyborem wymarzonej sukni ślubnej oraz pasujących do niej butów czy dodatków w postaci biżuterii. Jednym z najważniejszych elementów dopełniających całość jest przede wszystkim bukiet ślubny. Jakie kwiaty jednak będą najlepiej pasowały na tę wyjątkową okazję?

Róże

Zestawienie idealnych kwiatów do bukietu ślubnego nie mogłoby istnieć bez pozycji, jaką są róże. Są to zdecydowanie najczęściej wybierane kwiaty do bukietów ślubnych nie bez powodu. Róże są jednymi z najpiękniejszych kwiatów według większości osób, zachwycają swoim wyglądem, zapachem i rozmaitą gamą kolorystyczną. Niezależnie od tego, jaki kolor róż panna młoda zdecyduje się wybrać do swojego ślubnego bukietu, z pewnością będzie on wyglądał fenomenalnie. Ponieważ róże same w sobie są piękne i mają duże kwiatostany, niekiedy wystarczą same w sobie do stworzenia idealnego bukietu, jednak można całość urozmaicić delikatnymi kwiatami jak gipsówka lub jakimiś zielonymi kwiatami, jednak w niewielkiej ilości żeby nie przyćmić bazy kwiatowej, tworzonej przez róże. 

Goździki

Często niedoceniane kwiaty, dla niektórych mogą wydawać się zbyt skromne. Goździki mają jednak bardzo szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu tworząc z nich bukiet ślubny z pewnością uda nam się wpasować w kolorystykę wesela i dekoracji podczas ślubu. Bukiet ślubny ma podkreślać jedynie całość, szczególnie jeśli panna młoda stawia na bogato zdobioną kreację. Bukiet wtedy nie może przyćmić kreacji a być jedynie jej delikatnym uzupełnieniem. Goździki idealnie się do tego nadadzą i w bukiecie przetrwają długie godziny. Nie ma też problemu z ich dostępnością, ponieważ w specjalnych szklarniach uprawiane są przez cały rok. Wybierając goździki nie musisz się martwić więc o dostępność kwiatów, niezależnie od tego w jakiej porze roku odbędzie się twój ślub. Mają też delikatny zapach, przez co z pewnością nie będą drażnić zapachem podczas ceremonii ślubnej. 

Piwonie

Piękne i delikatne, zwane też różami peoniowymi lub po prostu peoniami, zyskują coraz większą popularność na rynku ślubnym nie tylko jeśli chodzi o wybór tych kwiatów do bukietu ślubnego, ale również do kwiatowych dekoracji stołów weselnych. Jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie, jednak cena jest warta efektu, jaki dają te kwiaty skomponowane w bukiet ślubny. Dostępne są w bardziej stonowanych kolorach, idealnie nadadzą się do uzupełnienia zarówno bogatej jak i prostej kreacji. Kwiaty te najbardziej korzystną cenę mają w czasie największego naturalnego kwitnienia, czyli w okresie od maja do lipca, w pozostałych miesiącach kwiaty można sprowadzić ze specjalnych szklarni jednak ich cena może znacznie wzrosnąć, są to jednak kwiaty zdecydowanie warte swojej ceny i dają niepowtarzalny efekt.

Frezje

Zdecydowanie będą odpowiadały pannie młodej, która chce mieć bukiet ślubny w jasnych kolorach, który nie rzuca się w oczy a jednocześnie robi fenomenalne wrażenie. Frezje są drobne i delikatne a przez ich biały kolor będą pasowały do każdej kolorystyki dekoracji. Nadadzą się najlepiej do bukietu panny młodej, która stawia na bardzo bogato zdobioną suknię ślubną, ponieważ nie skradną całej uwagi kreacji panny młodej. Będą pasowały również do każdego koloru sukni oraz różnych dodatków.

Gipsówka

Gipsówka nie jest sama w sobie idealnym kwiatem do bukietu, żeby tworzyć go na wyłączność. Jest natomiast idealnym uzupełnieniem bukietów ślubnych bez względu na bazę kwiatową. Będą pasowały zarówno do róż, peonii, goździków czy frezji, najlepiej będą wyglądały szczególnie w połączeniu z drobnymi bukietami. Idealnie przełamią kolorystykę bukietu, jeśli panna młoda zdecyduje się na wyraziste kolory kwiatów, np. czerwone róże lub ciemnoróżowe piwonie, ale będzie również dobrze wyglądać w połączeniu z kwiatami o jasnych odcieniach.

Podsumowanie

Kwiaty do bukietu ślubnego panna młoda powinna dobierać przede wszystkim zgodnie z własnymi upodobaniami. Wiele kobiet ma jednak często dylemat pod kątem wyboru kwiatów zarówno jeśli chodzi o bazę kwiatową jak i dodatkowe urozmaicenia. Udając się do kwiaciarni warto mieć już jednak pomysł i wizję wymarzonego bukietu z ulubionych kwiatów, dzięki czemu floryści będą w stanie sprostać wymaganiom klientki i zobrazować jej wizję idealnego bukietu ślubnego. Warto zadbać też o piękny wazon, do którego trafią kwiaty – na przykład kryształowy. Jeśli posiadasz taki w domu, dowiedz się też jak wyczyścić zmatowiały kryształ.

Exit mobile version