Jak przygotować ogród na wesele? Sprawdzone porady

Jak przygotować ogród na wesele? Sprawdzone porady

Wesela w ogrodzie to coraz częstsza praktyka ze względu na wyjątkowy klimat i prawdziwie przytulną atmosferę. Aby jednak takie wydarzenie udało się w stu procentach, należy odpowiednio przygotować dane miejsce. Zobacz, czego potrzebujesz, by zorganizować niezapomniane wesele w ogrodzie.

Szykujemy wesele w ogrodzie – od czego zacząć?

Organizacja wesela w ogrodzie to nie lada wyzwanie, ale z drugiej strony także wspaniały pomysł na urozmaicenie tejże uroczystości. Pierwszym krokiem podczas przygotowań powinien być więc wybór odpowiedniej przestrzeni, którą zamienimy na centralny punkt uroczystości. Plusem jest korzystanie z prywatnych terenów, co pozwala skutecznie zredukować koszty związane z wynajęciem sali. Jednak ze względu na to, że rezygnujemy z pomieszczenia, które, chociażby ze względów pogodowych bywa bezpieczniejszym wyjściem, powinniśmy rozważyć takie udogodnienia jak pawilony ogrodowe. Nie tylko są one praktyczne, ale przy okazji stają się efektowną ozdobą danego miejsca, a możliwość zabawy w otoczeniu natury genialnie podkreśla charakter wydarzenia.

Pawilony ogrodowe można wybrać spośród wielu rozmiarów, więc nie trzeba martwić się o to, że nie pomieścimy wszystkich gości. Wykonuje się je zazwyczaj ze stali i poliestrowego poszycia, więc – w razie czego – zapewniamy naszym gościom  całkiem skuteczną ochronę przed deszczem i słońcem. Dodatkowo warto wspomnieć, że pawilony ogrodowe mogą występować jedynie w wersji zadaszenia, jednak nie jest to jedynym wyjściem. Wspaniałe prezentują się bowiem także te wzbogacone o ścianki, które mogą być montowane na stałe lub też zwinięte w razie potrzeby.

Czego jeszcze nie może zabraknąć na weselu w ogrodzie?

Udane wesele to takie, na którym nasi goście dobrze się bawią, dlatego należy zadbać o ich komfort. Jednym z elementów, których nie powinno zabraknąć na plenerowym wydarzeniu, jest więc oświetlenie, które można wybrać spośród wielu pięknych propozycji. Jeśli wesele ma być eleganckie, dobrym pomysłem będą szklane klosze, które pięknie rozbłysną światłem po zmroku. Z kolei gdy planujemy imprezę w klimacie rustykalnym lub boho, a nasze dodatki i pawilon takie jak ten: https://www.bricomarche.pl/pawilon-stalowy, są utrzymane w brązach i beżach, wspaniałym dodatkiem będą wszelkie plecione lampiony oraz stylowe girlandy, które można zawiesić ponad stołami i parkietem do tańca.

Przeczytaj również:  Jak zorganizować wesele, kogo wynająć?

Planując wesele w ogrodzie nie można także zapomnieć o takich elementach, jak nakrycia stołów, czy wygodne meble. Warto pamiętać o dekoracjach takich jak wazony z kwiatami, czy bileciki ze wskazanymi miejscami, dzięki którym naszym gościom łatwiej będzie namierzyć swoje miejsca. Należy również zabezpieczyć wolną przestrzeń do zabaw oraz zadbać o to, aby mieć stały dostęp do energii elektrycznej – szczególnie w kontekście podłączenia urządzeń takich jak lodówki, ekspres do kawy, czy choćby nagłośnienie. Warto pamiętać, że na weselu goście bawią się co najmniej kilka godzin, dlatego trzeba zapewnić im swobodny dostęp do toalety, w której będą mogli się odświeżyć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *