Jak zorganizować wesele, kogo wynająć?

Jak zorganizować wesele, kogo wynająć?

Planowanie ślubu może być wyzwaniem. Sama przysięga ślubna stanowi niemały stres dla Pary Młodych. Organizacja wesela to często dodatkowe obciążenie dla przyszłych małżonków. O czym warto więc pamiętać? Kogo wynająć? Jak zadbać o sprawy formalne (umowy b2b)? O tym wszystkim dowiecie się Państwo w tym artykule. 

Najważniejsze są szczegóły

Data wybrana, ale co z resztą. Zostaje jeszcze tak wiele kwestii do uzgodnienia. Od lokalu, przez sukienkę po tort. Szczegóły mogą przytłoczyć nie jedną przyszłą Parę Młodą. Czas odgrywa tu istotną rolę. Wybrana data pomaga upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie wszystkiego. Następnym krokiem jest znalezienie miejsca i skontaktowanie się z potencjalnymi sprzedawcami, takimi jak firmy cateringowe, kwiaciarnie czy muzycy. Po podjęciu decyzji o wyborze danej firmy należy zadbać o kwestie finansowe i prawne. Zastanów się, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na daną firmę (np. firmę cateringową), uzgodnij szczegóły i nie zapomnij o najważniejszym. O podpisaniu umowy b2b pomiędzy Tobą a firmą. Dzięki temu uzyskasz pewność, że usługi lub produkty będą wykonane na czas i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. 

Kogo wynająć?

Tak naprawdęwybór zależy od Was. Podpowiemy jednak, na kogo warto zwrócić uwagę. Już od samego początku można zastanowić się nad usługami konsultantki ślubnej. Pomoże Ci ona w planowaniu i organizacji ślubu oraz wesela. Zajmie się wszystkim, od rezerwacji miejsc, cateringu i transportu po upewnienie się, że Twoje zaproszenia zostaną wysłane na czas. Konsultantka ślubna pomoże Ci również przy podpisywaniu umów b2b. Jak pokazują statystyki, coraz więcej osób korzysta z takich usług. Opcjonalnym wyborem jest również zatrudnienie koordynatora. Jest to dobry pomysł jeśli masz ograniczony budżet lub chcesz wykonać część pracy samodzielnie. Koordynatorzy są odpowiedzialni za zadbanie o wszystkie szczegóły, które należy zorganizować przed, w trakcie i po wielkim dniu. Wybierając salę na wesele lub catering, często oferowana jest obsługa kelnerska. Warto jednak się o to dopytać i zadbać, aby był odpowiedni zapis w umowie b2b pomiędzy Wami a określoną firmą. Muzyka jest nieodłącznym elementem wesela. Należy więc podjąć decyzję o rodzaju muzyki, która będzie grana podczas ceremonii i przyjęcia. Czy mają być to muzycy czy DJ? Wszystko zależy od osobistych preferencji. Niemniej istotnie ważnym krokiem jest podjęcie decyzji o torcie i kwiatach. Warto zapoznać się z ofertą najlepszych firm cukierniczych oraz florystycznych w waszej okolicy. Goście, jak i Wy sami powinniście cieszyć się wspaniałym weselem.

Przeczytaj również:  Czym podjechać do kościoła na ślub – jaki samochód wybrać?

O czym warto pamiętać w trakcie organizacji wesela?

W trakcie organizacji ślubu i wesela zawsze należy pamiętać o umowie pomiędzy Wami a określą firmą. Daje to Wam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Umowa b2b jest umową cywilnoprawną . Taką umowę zawrzeć mogą tylko i wyłącznie przedsiębiorcy. Dla przykładu niech to będzie umowa pomiędzy firmą wybranej przez Was konsultantki ślubnej a firmą cateringową. Jest to dodatkowy atut zatrudnienia konsultantki ślubnej bądź koordynatora. Mogą oni bowiem zawierać umowy w Waszym imieniu z firmami mającymi świadczyć usługi na weselu. Zorganizowanie wesela to trudne zadanie, ale możne przynieść dużo satysfakcji, jeśli nie zapomnimy o najważniejszych szczegółach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *