Jak dobrze ubrać dziecko na wesele?

Jak dobrze ubrać dziecko na wesele?

Okazuje się, że nie tylko wybór kreacji dla mamy i taty na wesele jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Dużo więcej czasu jednak należy poświecić na skomponowanie odpowiedniej stylizacji dla swojej pociechy, która również będzie gościem weselnym. Tak więc, jak dobrze ubrać dziecko na wesele?

Jak dobrze ubrać dziecko na wesele?- zasada zachowania umiaru

Nie jest tajemnicą, że z pewnością każdy z rodziców chce, by ich pociecha na weselu prezentowała się jak najlepiej i jak najmodniej. Co więcej, zależy im także na tym, by pociecha w znaczny sposób wyróżniała się z tłumu i -nie oszukujmy się- wyglądała o wiele lepiej niż inne dzieci. Jednak jedną z podstawowych zasad, mówiącą nam jak dobrze ubrać dziecko na wesele, jest przede wszystkim zasada zachowania umiaru i zdrowego rozsądku, podczas komponowania stylizacji. Nie da się ukryć, że na rynku można znaleźć wiele stylizacji, które sugerowane są dzieciom wybierającym się na przyjęcie weselne. Tak naprawdę, znajdziemy odpowiednie stroje już dla pociech, które dopiero co skończyły kilka tygodni. Każda z kreacji może wydawać się rodzicom wręcz perfekcyjna na wesele, jednak tylko i wyłącznie na pierwszy rzut oka. Rodzice znaleźć mogą bowiem sukienki w stylu bajkowych księżniczek, które są bogato ozdobione falbanami, czy cekinami i innymi błyskotkami. Znajdą się również sukienki dla dziewczynek z wielkimi kokardami, które z pewnością nie będą dla nich najwygodniejsze. Dla chłopców zaś można znaleźć pełno malutkich garniturów, które zawierają malutką muchę w komplecie dla małego eleganta. Warto jednak zastanowić się, czy aby na pewno jest to odpowiedni strój na wesele dla małego dziecka? W tak odświętnymi i ważnym dniu, z pewnością rodzice chcieliby, by ich pociecha prezentowała się dostojnie i elegancko. Nie warto więc przesadzać z bajkowymi kreacjami, które nie tylko nie będą dla dzieci niezwykle niekomfortowe, ale co więcej, nie wpasują się w dress code tak ważnego eventu, jakim jest wesele.

Przeczytaj również:  Ile daje chrzestna na wesele?

Jak dobrze ubrać dziecko na wesele?- wygodna elegancja

Wspomniane już zostało, że kreacje na wesele dla dzieci potrafią być niezwykle wymyślne i bogato zdobione. Jednak rodzice powinni się przed kupnem dobrze zastanowić i odpowiedzieć sobie na jedno, niezwykle ważne pytanie, mianowicie: czy dziecko będzie w tak dużej i rozbudowanej kreacji wygodnie? Nie zapomnijmy, że dziecko jest istotą niezwykle aktywną i ciekawą świata, a źle dobrana kreacja, może mu w znacznym stopniu ograniczyć swobodę ruchów. W związku z tym, będzie ono nie tylko zmęczone, ale co najgorsze także znudzone całą uroczystością. Co więcej, w upalne dni tak zabudowane i wymyślne kreacje, dodatkowo z materiałów, które niezbyt dobrze przepuszczają powietrze, mogą być dla malucha prawdziwą męczarniom i najgorszym, możliwym wspomnieniem. W takiej sytuacji, dziecko zamiast cieszyć się obecnością na weselu, będzie stale zestresowane, a dodatkowo nowe miejsca, wiele nowych osób i twarzy dotąd dziecku nieznanych, a także głośna muzyka, z pewnością w połączeniu z niewygodną kreacją, będą jedną z najgorszych sytuacji jakie dziecko może doświadczyć. Jak więc dobrze ubrać dziecko na wesele? Otóż dla małej dziewczynki świetnie sprawdzą się przewiewne sukienki, o dość prostym kroju, wykonane z miękkiego i niegryzącego materiału. Dla małego dżentelmena zaś warto postawić na luźne bawełniane spodenki i wygodną, aczkolwiek elegancką koszulkę- pamiętać należy, że koszula wcale nie jest obowiązkowa!

Jak dobrze ubrać dziecko na wesele?- uwaga na dodatki

Kolejną zasadą jest to, żeby nie przesadzać z dodatkami. Dziewczynki z pewnością chętnie przystaną na propozycję dobrania do stylizacji kolorowej bransoletki lub nawet swojej pierwszej w życiu torebki. Warto również postawić na nieco bardziej fantazyjne upięcia i fryzury, które z pewnością dodadzą małej damie charakteru. Chłopcy zaś mogą śmiało zdecydować się na małą muszkę czy krawacik. Niemniej jednak nie należy z dodatkami przesadzać, co może znacznie ograniczyć swobodę dziecka. Diademy i fantazyjne tiary z pewnością nie będą najlepszym rozwiązaniem i nie uszczęśliwią naszej pociechy.

Przeczytaj również:  Jaka torebka na wesele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *