Przygotowania do ślubu – jak zadbać o skórę?

Przygotowania do ślubu – jak zadbać o skórę?

Najważniejszy dzień w życiu wymaga zarówno odpowiedniej oprawy, jak i prezencji. Piękna, zdrowa cera niewątpliwie dodaje tak potrzebnego blasku państwu młodym. Poznaj proste porady, które pomogą ci odpowiednio przygotować swoją skórę do ślubu i wesela!

Nie ma chyba takiej osoby, która w ogóle nie przejmowałaby się swoim wyglądem w dniu zawarcia małżeństwa. Przygotowania do ślubu i wesela trwają miesiącami, a czasami nawet latami. Pomiędzy przymiarkami, sprawami organizacyjnymi i dbaniem o wagę trzeba znaleźć czas i środki na zajęcie się swoją cerą. Im wcześniej zadbasz o twarz, dłonie czy pozostałe części ciała, tym lepszych efektów możesz się spodziewać. Niektóre kosmetyki oraz specjalistyczne zabiegi przynoszą oczekiwane rezultaty dopiero po upływie określonego czasu. Warto też przestawić się na zdrowy styl życia, w tym dopasowaną dietę.

Nie czekaj z pielęgnacją cery do ostatnich dni przed ślubem!

Inaczej może być za późno, by pozbyć się pewnych niedoskonałości. Wprawdzie można je ukryć adekwatnym makijażem, ale mocne malowanie nie zawsze wygląda optymalnie – zwłaszcza z bliska. O tym, jak czułaby się większość panów z make-upem na twarzy, nawet nie ma co wspominać. Zatem co pomaga skórze podczas długich przygotowań do ślubu? Na przykład maseczka oczyszczająca pory z glinkami mineralnymi. Bezpośrednio po zastosowaniu cera powinna być powierzchniowo oczyszczona, a do tego miękka w dotyku – jednak na zredukowanie porów i przywrócenie skóry do stanu równowagi potrzeba przynajmniej miesięcznej kuracji.

Brak widocznych niedoskonałości wcale nie oznacza, że można pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania w codziennej, standardowej pielęgnacji i higienie. Stres wzmagający się przed ślubem i weselem może wtedy sprawić, że kłopoty pojawią się w najmniej odpowiednim momencie. Skóra twarzy wymaga oczyszczania przynajmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem – i dodatkowo za każdym razem, kiedy jest taka potrzeba. Tylko w ten sposób zachowasz jej optymalną kondycję i zdrowy wygląd. Najlepiej stosować dedykowane żele do mycia twarzy oraz kremy. Brak sumienności może skutkować:

  • szarzeniem i matowieniem cery;
  • wypryskami, zaskórnikami, zmarszczkami;
  • utratą jędrności, elastyczności i blasku;
  • przyspieszeniem procesów starzenia się skóry.
Przeczytaj również:  Makijaż dla panny młodej, który przetrwa całą noc – czy to możliwe? Poznaj najważniejsze zasady ślubnego makijażu

Zabiegi kosmetologiczne pomagają, ale nie sprawiają cudów ze skórą

Wedding plannerki często podkreślają, że przygotowanie skóry do ślubu i wesela wymaga działania z takim samym wyprzedzeniem, jak wybór sukni czy smokingu czy dopięcie kwestii organizacyjnych uroczystości na ostatni guzik. Intensywne promienie słoneczne eksponują problemy z naczynkami i przebarwienia, dlatego zabieg przed wiosenno-letnimi uroczystościami należałoby przeprowadzić zimą lub jeszcze jesienią. Ponadto niektóre procedury są zalecane tylko w konkretne pory roku – wykonane w innym terminie, przy wyższej lub niższej temperaturze, długofalowo mogą okazać się nieskuteczne.

Odżywianie a skóra przed ślubem

Przysłowie „jesteś tym, co jesz” nie wzięło się znikąd. Rzecz w tym, że każdy organizm reaguje indywidualnie na określone produkty – jedni mogą zajadać się czekoladą czy żółtym serem bez większych obaw, inni nazajutrz po cheat meal widzą pierwsze oznaki wyprysków. A to tylko jeden z wielu przykładów. Ważne, by spożywać produkty wysokiej jakości. Na wygląd skóry najlepiej działa dieta bogata w witaminy C, D, E, A i PP, składniki mineralne (cynk, krzem, miedź, selen) oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Warto ograniczyć wysokotłuszczowe produkty odzwierzęce z nasyconymi kwasami tłuszczowymi. Żywienie należy też dostosować indywidualnie do typu cery – najlepiej po konsultacjach ze specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *