Ślub w plenerze, dekoracje – przydatne informacje

Ślub w plenerze, dekoracje – przydatne informacje

Ślub w plenerze staje się coraz bardziej pożądany. Z roku na rok zwiększa się ilość par, które decydują się na przysięgę w parku, nad wodą czy w klimatycznym lesie. Wszystkie te plenery, chociaż same w sobie są urokliwe, potrzebują dekoracji wybranych z polotem i wyobraźnią. Jak udekorować plener do ślubu, by zapierał dech w piersiach? 

Ślub w plenerze, dekoracje – co warto wiedzieć? 

Po pierwsze warto mieć świadomość, że rodzaj dekoracji określać będzie plener, na jaki się zdecydujemy. Altana lub elegancki dworek sugerować będą wybór stylu romantycznego, z kolei urocza polana w lesie prosi się o dekoracje w stylu boho. Warto przyjrzeć się dokładnie wybranemu miejscu i określić, jaki nastrój wzbudza w nas dany plener oraz do jakiego stylu dekoracji i estetyki pasuje. Po drugie trzeba mieć na uwadze, że istnieje kilka ogólnych zasad dotyczących organizacji ślubu w plenerze i doboru dekoracji, które stosuje się co do ozdób, niezależnie od ich stylu. Decydując się na ślub w plenerze dekoracje dobieramy do co najmniej dwóch sektorów, służących parze młodej i gościom. Należy wytyczyć drogę dla państwa młodych i zdecydować, jak wyodrębni się ją właśnie przy pomocy ozdób. W tym przypadku do dekoracji nadawać się będzie leśna ścieżka, czy pomost.  Ścieżkę wytyczyć można dosłownie – wybierając np. zastosowanie dywanu, lub umownie, ograniczając jej pole np. ustawionymi, pokaźnymi świecami, albo rozsypanymi płatkami róż. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest miejsce, w którym młoda para złoży przysięgę. Najpopularniejszym wyborem, jaki pada w odniesieniu do tej kwestii jest zainstalowanie ozdobnej altany lub łuku, przystrojonego dodatkowo np. kwiatami. Pamiętajmy, że ślub w plenerze nie obędzie się bez pracy florysty, którego warto zatrudnić, nawet, jeżeli otoczenie, które wybraliśmy, obfituje w kwiaty – florysta pomoże dodać pewne ozdoby oraz okiełznać otoczenie, na które się decydujemy.

Przeczytaj również:  Ślub kościelny w plenerze

Sprawdź także: https://agropedia.pl/

Ślub w plenerze, dekoracje – przykładowe pomysły 

Rozwijając wspomniane wyżej wątki, warto mieć na uwadze, że altanę bądź łuk z powodzeniem można przystroić nie tylko kwiatami, ale także świecącymi girlandami. Do wytyczenia drogi dla państwa młodych sprawdzą się również lampiony. Dekorując przestrzeń do ślubu nie można zapomnieć ponadto o miejscu, gdzie będą siedzieć goście. Funkcję dekoracyjną mogą pełnić same krzesła – jeżeli wybierzemy np. modele w stylu vintage, dla przykładu z haftami -a poza tym do krzeseł warto przypiąć bukieciki z kwiatów (ponownie, przyda się florysta), ozdobne wstążki lub pokrycie w postaci eleganckiej tkaniny. Ciekawym pomysłem jest także opcja stworzenia nad gośćmi mniej lub bardziej zabudowanego sufitu. Modnym rozwiązaniem będzie roztoczenie ponad krzesłami słupków, do których przymocuje się świecące lampki. Takie rozwiązanie naprawdę robi wrażenie, dodatkowo rozświetlając panującą podczas ślubu atmosferę. Nie można zapominać, że do dekoracji należy włączyć stałe elementy otoczenia, takie jak np. drzewa i krzewy, które również podkreślić można świecącymi girlandami lub lampionami. Kluczem jest wrażliwość na wybrane otoczenie i przyrodę. Decydując się na ślub w plenerze dekoracje dobieramy pod kątem otoczenia, rzadziej odwrotnie. Obojętnie na jakie ozdoby się decydujemy, pamiętajmy, że istnieją wyspecjalizowane firmy, które pomogą zainstalować i wybrać wszystkie ze wspomnianych tu typów ozdób. Ponadto warto przeszukiwać Internet w poszukiwaniu list produktów do estetyk, z których słyną plenerowe śluby – boho, vintage, czy rustykalnym, co pozwoli nam mnożyć coraz to bardziej atrakcyjne pomysły. 

Nie zapominajmy, że do wybranego otoczenia pasować muszą także stroje państwa młodych, które stanowią wisienkę na torcie, jeśli chodzi o dekoracje ślubów w plenerach. W tym celu określmy estetykę pleneru i dekoracji – np. boho, rustykalną czy vintage – i skomponujmy strój z ogólnym wyrazem wydarzenia. Takie skomponowanie ozdób nie może zawieść! 

Przeczytaj również:  Wystrój kościoła na ślub - praktyczne informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *