Czym podjechać do kościoła na ślub – jaki samochód wybrać?

Czym podjechać do kościoła na ślub – jaki samochód wybrać?

Ślub to spore wyzwanie organizacyjne – wybór sali, kreacji dla młodych, odpowiedniego menu, ale także samochodu, którym para pojedzie do kościoła. Jakie auto sprawdzi się tego wyjątkowego dnia? O czym pamiętać? Podpowiadamy!

Przygotowując się do tego ważnego dnia, młoda para podejmuje wiele istotnych decyzji. Oczywistym jest bowiem, że wszystko powinno być piękne i dopracowane, tak, aby wydarzenie na zawsze zapisało się w pamięci młodych i gości. Jedną z decyzji do podjęcia jest wybór odpowiedniego samochodu, którym przyszli małżonkowie pojadą do ślubu. Czy ma to być samochód sportowy, luksusowa limuzyna, czy może auto zabytkowe? Czy poprowadzi sam pan młody, czy kierowca? Jak przystroić samochód, by był idealnym dopełnieniem koncepcji? Ktoś mógłby powiedzieć, przecież to tylko samochód! To jednak element całości równie ważny, jak pozostałe.

Czym do ślubu?

Młodzi często decydują się pojechać do ślubu własnym samochodem lub proszą znajomych o transport w tym wyjątkowym dniu. To pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas na poszukiwania tego idealnego wozu. Oczywiście taki samochód należy odpowiednio przystroić. I tu zazwyczaj pojawiają się kompozycje kwietne. Jeszcze inne pary decydują się wynająć samochód do ślubu, mają bowiem swoje konkretne marzenia o idealnym środku transportu. W każdej z tych sytuacji ważne jest ubezpieczenie samochodu. Młodzi powinni sprawdzić, czy auto, które wybrali ma aktualną polisę OC. To szczególnie ważne dla młodych, głównie, jeśli sami prowadzą pojazd. 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak skutkuje konsekwencjami finansowymi. Dzień ślubu powinien przebiegać bez zakłóceń, a zwłaszcza bez przykrych zdarzeń jak kontrola i mandat za nieopłacenie polisy. Wypożyczając samochód należy dokładnie przeanalizować treść umowy, ponieważ zawiera ona informacje o ewentualnej odpowiedzialności wypożyczającego za różnego rodzaju zdarzenia na drodze. Jadąc własnym autem, sprawdź, czy masz aktualną polisę, a jeśli nie, koniecznie wykup nową. Najpierw skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 2022.

Przeczytaj również:  O co pytać, wybierając salę weselną?

Zabytkowe lub nowoczesne – jakim samochodem do ślubu?

Wybór samochodu do ślubu jest kwestią indywidualną i tak naprawdę zależy od preferencji młodych oraz budżetu, jakim dysponują. Oczywiście auto jest jednym z elementów, który ma pomóc stworzyć jednolitą całość, dlatego nie zawsze pasuje nowoczesny wóz i młodzi wybierają zabytkowy pojazd. Organizujesz uroczystość w stylu retro? Możesz wybrać Rolls-Royce, czy Bentleya. Postawiliście na nowoczesność? Doskonałym wyborem będzie auto marki Porsche, Mercedes, czy Jaguar. 

W Polsce sporym zainteresowaniem cieszą się samochody z czasów PRL-u. Dodatkową atrakcją dla młodych może być przejażdżka kabrioletem. Na co jeszcze zwracają uwagę organizatorzy wesela wybierając samochód? Dla wielu osób istotny jest kolor, a największym zainteresowaniem cieszą się auta białe i czarne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali auto w innym kolorze – mogą to być pastele, ale również bordo czy granat.

Auto z pazurem, efektowna limuzyna

Zastanawiasz się, jak nadać charakteru swojej uroczystości weselnej? Możesz postawić na zestawienia kontrastowe. Stylowe wesele i szybki sportowy wóz? To wcale nie musi się kłócić. Taki samochód dodaje luzu, wprowadza element zaskoczenia i przełamuje nieco konwencję, w której utrzymana jest uroczystość. Możecie również uświetnić przyjęcie wybierając limuzynę. To wygodny i efektowny wóz, który zachwyci nie tylko was, ale także weselnych gości.

Jak widać możliwości jest naprawdę sporo i jest się nad czym zastanowić. Ważne, by wybrać samochód, który pozwoli poczuć się młodym jeszcze bardziej wyjątkowo w tym szczególnym dla nich dniu. A jeśli nie samochód, zawsze można rozważyć przejazd bryczką, rowerem, czy motorem. To rozwiązanie nietuzinkowe i bardzo oryginalne, które także ma swoich zwolenników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *