Girlandy z balonów – wyjątkowe dekoracje, które może wykonać każdy

Girlandy z balonów – wyjątkowe dekoracje, które może wykonać każdy

Piękna, niebanalna dekoracja to połowa sukcesu każdego przyjęcia. Niezależnie, czy będzie się odbywać na sali, we wnętrzu domu, na tarasie, czy ogrodzie, ozdoby wprawią gości w świąteczny nastrój. Dzięki nim już po przekroczeniu progu, uczestnicy imprezy poczują się wyjątkowo. A każde przyjęcie na długo zostanie zapamiętane. Jednym z ciekawych sposobów na takie samodzielne udekorowanie przestrzeni, w której będzie odbywać się spotkanie, są girlandy z balonów. O czym pamiętać planując takie dekoracje?

Czym są girlandy z balonów i jak je zainstalować?

Girlandy z balonów to bardzo uniwersalne ozdoby, które w łatwy i szybki sposób można zainstalować w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Zamawiając taki dekoracyjny zestaw, określa się najpierw kolory lateksowych balonów. Te powinny być dostosowane do gustów świętujących i okazji.

Wybrane balony należy napełnić powietrzem lub helem. Hel to gaz lżejszy od powietrza, więc jego użycie spotęguje efekt dekoracyjny. Tak przygotowane balony składa się w girlandę. Bez obaw – nie jest to trudne. Każdy zestaw zawiera dedykowaną taśmę, która jest jakby szkieletem całej girlandy.

Można też zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Z pewnością łatwiej tworzyć girlandy z balonów korzystając z pompki. Urządzenie może być ręczne lub elektryczne, a jego zaletą jest, że odciąży płuca. Nadmuchanie wszystkich balów wymagało by sporego wysiłku. Szczególnie jeśli jest ich kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Jeśli planuje się wypełnić balony lotnym gazem, wtedy do zamówienia należy dołączyć butlę z helem. Warto przemyśleć czy jedna wystarczy. Wszystko zależy od tego, ile gazu będzie potrzebne.

Na jakie okazje nadają się kolorowe girlandy z balonów?

Na pytanie o to, na jakie okazje nadają się girlandy, odpowiedź jest prosta: niemal na wszystkie. Dzięki bogatemu wyborowi można pięknie udekorować przyjęcie urodzinowe dla dzieci i dorosłych, chrzciny, wesele, zabawę karnawałową i sylwestrową. Oto przykład dostosowania kolorów girland z balonów do charakteru uroczystości:

  • biało-złote, pastelowe – wesele,
  • biało-czarne, filetowo-złote i miętowo-złote – przyjęcie sylwestrowe
  • biało-czerowne – wydarzenia o charakterze patriotycznym
  • wielokolorowe, różowe, niebieskie – przyjęcia dziecięce
Przeczytaj również:  Jak przygotować cerę trądzikową przed ślubem? Zasady pielęgnacji skóry problematycznej

Powyżej zostało zaprezentowanych tylko kilka przykładów dekoracji za pomocą girland. Oczywiście wyobraźnia i zmysł dekoratorski może podpowiedzieć jeszcze wiele innych zastosowań dla girland z balonów, które można ubogacić żywymi lub sztucznymi kwiatami, innymi balonami na przykład w kształcie cyfry odpowiadającej liczbie lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *