Jak dobrać garnitur ślubny na wesele?

Jak dobrać garnitur ślubny na wesele?

Wybór garnituru ślubnego wcale nie jest dla Pana Młodego tak oczywistą kwestią. Istnieje bowiem wiele różnych czynników, które należy uwzględnić, zanim kupi się konkretny model na ślub. Tak więc, jaki garnitur ślubny na wesele?

Jaki garnitur ślubny na wesele?- na co zwrócić uwagę?

Wybór kreacji weselnej jest sporym wyzwaniem nie tylko dla pań, ale również i dla panów. Muszą oni bowiem dobrać idealny garnitur ślubny, w którym będą się prezentować nienagannie i wdzięcznie towarzyszyć swojej partnerce. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru ślubnego na wesele. Okazuje się, że od zawsze praktycznie trendem w stylizacjach dla Pana Młodego na wesele, była niezwykle tradycyjna forma garnituru. Dzięki nim panowie zyskiwali urok, a także odpowiedni styli i elegancję. Z tego wynika, że Pan Młody wybierając garnitur ślubny na wesele powinien śmiało postawić na angielski frak. Jest to bowiem ubiór całkowicie uniwersalny i można powiedzieć całodzienny. Frak angielski w prostszych słowach wygląda jak typowy żakiet. Niemniej jednak można również zwrócić uwagę na frak francuski, który z kolei posiada z tyłu charakterystyczną „jaskółkę”. Niemniej jednak Pan Młody musi pamiętać o tym, by garnitur ślubny na wesele nie zaburzył proporcji sylwetki. Musi być on odpowiednio dobrany co do wielkości głowy, a także szerokości ramion oraz wzrostu i profilu. Kolejnym istotnym czynnikiem jest dobór garnituru ślubnego na wesele, który wykonany będzie z dobrej tkaniny. Najlepiej od zawsze sprawdza się stuprocentowa wełna, która jest cieniutka. Jest to materiał niezwykle funkcjonalny, gdyż latem przyjemnie chłodzi, zaś porą zimową zapewnia odpowiedni poziom ciepła. Dobrze jest by garnitur ślubny na wesele miał również jedwabną podszewkę, zapewni on nie tylko idealny poślizg, ale również i dopasowanie. Dzięki niej Pan Młody będzie mógł czuć się komfortowo, a także będzie miał zapewnioną swobodę ruchu.

Przeczytaj również:  Co na wierzch do długiej sukni na wesele?

Jaki garnitur ślubny na wesele?- odpowiedni kolor

Tak samo ważny jak dobór odpowiedniej tkaniny, jest również wybór koloru podczas kupna garnituru ślubnego. Okazuje się, że panowie o nieco ciemniejszej karnacji, mogą śmiało wybierać garnitury w jaśniejszych odcieniach. Zaś panowie o nieco jaśniejszej karnacji, powinni postawić na dość kontrastowe dodatki do garnituru ślubnego. Jeśli wesele odbywa się w porze letniej, to wiadomo, że pierwszeństwo w kreacjach weselnych maja kolory pastelowe, a także odcienie błękitu, szarości. Nie można zapomnieć również o barwach, które są niezwykle typowe i dość bezpieczne dla garniturów ślubnych na wesele czyli: klasyczna czerń, grafit i granat. Nieco odważniejsi panowie mogą postawić również na mocno nasycony, głęboki brąz. Z kolei jeśli Pan Młodych chce na weselu prezentować się dość oryginalnie i nietuzinkowo, może on również zdecydować się na mniej oczywiste kolory. Wówczas, dobrze będzie komponował się garnitur weselny w kolorze purpury, a także mocno nasyconej czerwieni i fioletu. Niemniej jednak te barwy wymagają od Pana Młodego dużej pewności siebie, gdyż z pewnością skupi on na sobie wzrok gości. Przy tak odważnych kolorach garnituru ślubnego na wesele, niezwykle istotne jest również to, by każde elementy stroju, czyli wszystkie dodatki, były ze sobą perfekcyjnie zgrane. Co więcej, warto również uwzględnić to, że często odbywa się weselna sesja zdjęciowa, więc garnitur, warto również dopasować do wymagań, jakie stawiają przed nim błyski fleszy i aparaty fotograficzne. Wówczas można zdecydować się na materiały matowe i gładkie. Połyskujące garnitury niestety nie prezentują się dobrze w świetle lamp błyskowych i skutecznie zepsują nawet najlepiej wykonane fotografie ślubne. Warto pomyśleć o tym jeszcze przed ceremonią, by wszystko- nawet fotografie ślubne- zostały wykonane zgodnie z planem. Najważniejsze przy wyborze garnituru ślubnego na wesele jest również odpowiednie dobranie go do sylwetki. 

Przeczytaj również:  Ile kosztuje suknia ślubna na wesele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *