Ile kosztuje suknia ślubna na wesele?

Ile kosztuje suknia ślubna na wesele?

W dzisiejszych czasach zakup sukni ślubnej na wesele dla panny młodej to nie lada wyczyn, ponieważ z roku na rok suknie stają się coraz droższe. Przez co bardzo często budżet, który przeznaczony jest na ślub zostaje znacznie nadwyrężony. Ogólny koszt wesela jest już spory i dochodzi do momentu, w którym trzeba na czymś przyoszczędzić jednak jak wiadomo bez sukni ślubnej nie może odbyć się wesele. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów na zakup odpowiedniej dla panny młodej sukni ślubnej nie wydając całej fortuny.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z ithelpyou.pl

Zakup sukni z drugiej ręki

Jest to coraz bardziej popularna opcja i chyba najtańsza, jeśli chodzi o suknie ślubne. Do wyboru mamy ogłoszenia internetowe, aukcje, czy specjalne aplikacje służące do wystawiania ubrań przez internet. Dzięki temu każda panna młoda znajdzie coś dla siebie i to za nie duże pieniądze. Ceny sukien ślubnych na portalach aukcyjnych zaczynają się nawet od 100 złotych. Gdzie za suknie z salonu zapłacimy parę tysięcy złotych, a jeśli w sukni, którą zakupimy coś nie będzie nam pasować zawsze możemy udać się do zakładu krawieckiego, aby przerobić tak suknie, by spełniała nasze oczekiwania.

Wypożyczenie sukni ślubnej

Jeśli nie jesteśmy jednak przekonani co do zakupu z sukni ślubnej z drugiej ręki to zawsze istnieje alternatywa jaką jest skorzystanie z wypożyczalni sukien ślubnych. Największym plusem takiego miejsca jest cena. Za wypożyczenie sukni na dwa tygodnie zapłacimy od 450 do 1600 złotych, tak naprawdę wszystko zależy od modelu sukni. Nie nastawiajmy się jednak na suknie z najnowszych kolekcji, gdyż takich nie znajdziemy. Jeśli już panna młoda upatrzy sobie jakąś suknie to warto ją zarezerwować z półrocznym wyprzedzeniem, po to by ktoś inny nie ubiegł przy jej wypożyczeniu. Aby być pewnym, że zostanie ona zarezerwowana warto wpłacić zaliczkę w wysokości 20%. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że nie istnieją kary za uszkodzenia czy zabrudzenia sukni, które wahają się między 200/300 złotych.

Przeczytaj również:  Sukienka dla psa na wesele

Suknia uszyta na miarę

Kolejnym sposobem na zdobycie wymarzonej sukni ślubnej jest zamówienie jest uszycie jej na miarę. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze od zakupu w salonie, a efekty uszycia takiej sukni mogą być naprawdę piękne. Warto znaleźć dobrą krawcową, która pomoże nam wybrać materiał oraz krój naszej przyszłej sukni. Dodatkowym atutem jest duża wyobraźnia autorki, gdyż jest to bardzo pomocne przy projekcie. Dodatkową zaletą jest to, że suknia, jaka została stworzona będzie jedyną taką i nikt inny nie będzie miał podobnej do twojej. Jeśli jednak nie masz własnego pomysłu, a chcesz mieć suknie jak z salonu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć zdjęcie i zrobić suknię taką jak wychodzi ze słynnego domu mody znanych projektantów. Cena także jest kusząca, bo waha się w granicach od 400 do 1600 złotych.

Suknia z salonu

Ostatnią opcją jest zakup sukni prosto z salonu ślubnego, rozwiązanie to jest idealne dla osób, które nie liczą kosztów i chcą mieć najmodniejszą suknię ślubną w danym sezonie. Jedną z wielu zalet zakupu w salonie jest to, że znajdziemy tam cały wachlarz modeli, kolorów czy krojów przyszłej sukni ślubnej. W ostatnim czasie znajdziemy suknie w kolorach bardzo odbiegających od standardowego białego, gdyż znajdziemy niebieski, zielony czy nawet czarny. Suknię w każdym momencie można poddać wielu poprawkom, które wliczone są w koszta zakupu sukni. Natomiast jeśli w salonie nie znajdziemy sukni, która będzie miała nasz rozmiar, bez problemu zostanie ona zamówiona w takim rozmiarze, jaki sobie zażyczymy. Oprócz samej sukni osoby odpowiadające za doradzanie pomogą nam dobrać akcesoria takie jak welon czy odpowiednie rękawiczki pasujące do naszej sukni. Podczas korzystania z usług salonu, należy pamiętać o tym, że musimy uiścić zaliczkę za suknie i jest to najczęściej połowa całkowitej kwoty. Niestety wadą takiego wyboru jest cena, gdyż ceny za suknie mogą sięgać nawet 10 tysięcy złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu i koloru sukni.

Przeczytaj również:  Co na wierzch do długiej sukni na wesele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *