Jak się ubrać na wesele po 50-tce?

Jak się ubrać na wesele po 50-tce?

Panie, które skończyły magiczną granicę 50 lat, wcale nie muszą rezygnować z modnego i stylowego looku. Wręcz przeciwnie, wiek ten ma swoje wyznaczniki, które wpisują się nawet w najnowsze trendy ze świata mody. Tak więc jak ubrać się na wesele po 50-tce?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z wideofotostyl.pl

Jak ubrać się na wesele po 50-tce?- dojrzałe panie mogą wyglądać stylowo

Obecnie w społeczeństwie panuje przekonanie, że pewnych rzeczy paniom po 50-tce po prostu nie przystoi lub niektóre stroje im po prostu nie pasują. Oczywiście, zawsze należy się ubierać zgodnie ze swoim wiekiem i o wiele lepiej jest zrezygnować z próby sztucznego oszukania czasu, na siłę, kiedy to niektóre dojrzałe kobiety, zakładają na siebie ubrania pożyczone z szafy swoich córek. Z pewnością nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Niemniej jednak całkowicie błędne i nieadekwatne jest przekonanie, że panie po 50 roku życia, nie mogą prezentować się modnie i stylowo, w szczególności na tak ważnej okazji jaką jest wesele. Tak naprawdę, nie muszą one ograniczać się z kolorem weselnych kreacji, niemniej jednak dobrze by było, by wpisywały się one w obowiązujący na weselu dress code. Warto również wspomnieć, że panie po 50 roku życia często myślą w ten sposób: „Nie zakładaj tego, bo w Twoim wieku nie wypada”. Otóż warto zaapelować o to, by dojrzałe kobiety raz na zawsze zerwały z takim przekonaniem i po prostu ubierały się modnie i stylowo, gdyż każda z nich zasługuje na to, by choć na chwilę przyciągnąć do siebie spojrzenia gości. Warto pamiętać, że sukienki na wesele dla pań po 50-tce, musi być elegancka, a co najważniejsze dobrana odpowiednio do figury. Kobiety mogą śmiało kierować się zasadą- w czym czuje się dobrze, w tym wyglądam dobrze. Nie ma również co ograniczać się do wyboru kolorów, niech panie po 50-tce na wesele założą dokładnie to, co lubią i w czym czują się najlepiej.

Przeczytaj również:  Jaka torebka na wesele?

Jak ubrać się na wesele po 50-tce?- odpowiedni fason i długość kreacji

Wiek 50 lat jest prawdziwie magiczną cyfrą. Nie ma jednak co myśleć, że wówczas nie warto pokazywać nóg. Jeśli więc panie po 50-tce czują się dobrze i co najważniejsze seksownie w sukience mini, to śmiało mogą one postawić na taką kreację właśnie na wesele. Niemniej jednak, zasada, która dotyczy każdej kobiety na przyjęciu weselnym jest taka, że sukienka mini nie powinna być krótsza niż do połowy uda. Warto pamiętać, że zasada ta obowiązuje niezależnie od wieku kobiety. Jeśli jednak panie po 50-tce czują się o wiele lepiej w sukienkach midi lub maksi, również nic nie stoi na przeszkodzie by ubrać je na przyjęcie weselna. Niemniej jednak warto wspomnieć o tym, że w sukienkach maksi z reguły dobrze prezentują się wyższe kobiety, jeśli jednak i tym niższym, wpadła w oko przepiękna sukienka maski, to śmiało mogą założyć do niej buty na wysokim obcasie. Skoro wiadomo już, że w odniesieniu do długości kreacji weselnych dla pań po 50-tce praktycznie nie ma żadnych ograniczeń, warto teraz przyjrzeć się, jakie fasony będą najlepszym rozwiązaniem dla kobiet dojrzałych. Otóż, jeśli pomimo wieku panie nadal cieszą się świetną, smukłą sylwetką, wówczas warto postawić na ołówkowe fasony kreacji. Co więcej, ten typ sukienki również sprytnie zamaskuje drobne niedoskonałości figury, a jednocześnie nie zaburzy jej proporcji. Bezpiecznym i dość uniwersalnym wyborem są również sukienki trapezowe, a także te modele, które cechują się prostym, klasycznym krojem. Dlaczego? Otóż w tego typu kreacjach, każda z pań będzie prezentowała się po prostu świetnie i zachwycająco. Dojrzałe kobiety, które śmiało mogą pochwalić się talią osy, mogą zainteresować się sukienkami o rozkloszowanym charakterze, wówczas idealnie podkreśli on to rewelacyjne wcięcie w talii. Niemnie jednak najważniejsze pozostaje to, by panie po 50-tce, po prostu czuły się dobrze w wybranej przez nie kreacji.

Przeczytaj również:  Jaka sukienka na wesele dla puszystej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *