Jak uzyskać białe zęby przed ślubem?

Jak uzyskać białe zęby przed ślubem?

Białe zęby na ślub z pewnością są marzeniem zarówno Pana jak i Panny Młodej. Niemniej jednak wieloletnie zaniedbania, czy uwarunkowania genetyczne sprawiają, że marzenia te mogą wydawać się niezwykle odległe. Jednak nie warto z nich rezygnować! Oto kilka sposobów na białe zęby na ślub które otrzymaliśmy od redakcji Dentinfo.pl!

1. Zacznij pielęgnację odpowiednio wcześnie!

Marzą Ci się białe zęby na ślub? Jeśli nie chcesz więc by na fotografii ślubnej zamiast śnieżnobiałego uśmiechu wyszły wszystkie przebarwienia, musisz zacząć pielęgnację odpowiednio wcześnie. Nie da się bowiem ukryć faktu, że długoletnich zaniedbać i urazów zębów nie da się zamaskować w tydzień lub nawet i w miesiąc. Z pewnością datę ślubu znamy już na długo przed oficjalną ceremonią. Wobec tego nie można zapomnieć o tym, by przygotowania zębów również miały wystarczającą ilość czasu. Zabierzmy się za doprowadzenie ich do porządku już na 3-4 miesiące przed datą ślubu. Dlaczego? Otóż w domowych warunkach usuwanie kamienia i przebarwień wcale nie będzie szybkie i proste. Jednak od czego zacząć? Przede wszystkim od zmiany pasty i szczoteczki do zębów. Od razu do kosza może trafić stara i zużyta manualna szczoteczka, a także pasta zakupiona w pierwszym, lepszym markecie. Trzeba niestety nadwerężyć swoje finanse i zainwestować w soniczną szczoteczkę do mycia zębów. Dzięki mikrodrganiom będzie ona regularnie rozbijać kamień nazębny, a co za tym idzie przyniesie pożądany rezultat. Z kolei po pastę do zębów trzeba będzie wybrać się do apteki. Niezbędne jest bowiem używanie wysokiej jakości preparatu najlepiej z węglem aktywnym, który ma silne właściwości wybielające. Pomoże nam ona uzyskać białe zęby na ślub. Nie mniej jednak musimy pamiętać o tym by:

  • szczotkować zęby co najmniej 3 razy dziennie
  • szczotkować zęby przez co najmniej trzy minuty
Przeczytaj również:  Rowerem do ślubu – rower jako motyw przewodni ślubu

Co więcej koniecznie trzeba się będzie również zaopatrzyć w antybakteryjne nici dentystyczne i co wieczór dokładnie oczyszczać przestrzenie międzyzębowe. To właśnie tam osadza się największa ilość zarazków oraz bakterii, co skutecznie zapoczątkuje rozwój próchnicy.

2. Wizyta u stomatologa

Kolejnym krokiem w kierunku białych zębów na ślub jest wizyta u stomatologa. Trzeba bowiem będzie wykonać kompletny przegląd stanu naszego uzębienia. Może coś skutecznie powstrzymuje je przed porażaniem śnieżnobiałym kolorem? Oczywiście białe zęby na ślub to kwestia czasu, więc wizytę u stomatologa zaplanujmy na co najmniej dwa lub jeden miesiąc przed planowanym, wielkim wydarzeniem. Stomatolog powinien ocenić kondycję naszego uzębienia i stwierdzić czy nie ma przeciwwskazać do udania się na zabieg wybielania. To właśnie on pomoże skutecznie uzyskać białe zęby na ślub. Możemy zdecydować się zarówno na wybielanie laserowe, ale także na wybielanie przy pomocy specjalnego żelu z nakładkami. Wybielanie laserowe daje o wiele szybsze i skuteczniejsze efekty, jednak również sporo kosztuje. Jeśli więc chcemy nieco zaoszczędzić, a jednocześnie mamy zapas czasu do wesela, możemy zdecydować się na wybielanie nakładkowe. Wówczas otrzymamy od dentysty specjalne nakładki- na kształt naszej szczęki, a także żel. Wybielanie polega na aplikowaniu preparatu i spędzeniu w nakładkach kilkunastu lub kilkudziesięciu minut każdego dnia. Efekty przyjdą co prawda nieco wolniej, jednak w dalszym ciągu będą one satysfakcjonujące oraz tańsze.

3. Kiedy brak czasu na wybielanie…

Okazać się może, że zarówno Panna jak i Pan Młody nie zadbali odpowiednio wcześnie o swoje zęby. Wówczas jeśli do wesela został tydzień, środki wybielające i specjalne pasty do zębów nie okażą się już wystarczające. Białe zęby na ślub będą mogły zapewnić nam jedynie koronki. Co prawda jest to dość duża inwestycja, jednak tego typu nakładki na zęby dosłownie w kilkanaście minut sprawią, że nasz uśmiech zmieni się nie do poznania. Co więcej koronki pozwolą również szybko i skutecznie wyrównać ewentualne krzywizny zębów. Pamiętajmy jednak o tym, że do ich założenia nasza jama ustna musi być wolna od stanów zapalnych i innych problemów związanych z uzębieniem.

Przeczytaj również:  Bielizna pod suknie ślubną - sekrety idealnego dopasowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *