Obrączki ślubne nowoczesne czy klasyczne – co wybrać?

Obrączki ślubne nowoczesne czy klasyczne – co wybrać?

W ostatnich latach młode pary coraz chętniej odchodzą od tradycyjnych form ślubów, wesel czy wyboru sukni i garniturów. To samo tyczy się również obrączek, które wykonywane są z niespotykanych wcześniej materiałów. Obrączki ślubne nowoczesne mogą być m.in. karbonowe, przez co występują w czarnym kolorze, a także wykonane z materiałów z recyklingu lub stylowych połączeń kilku różnych komponentów. Dla kogo lepiej sprawdzą się obrączki nowoczesne, a dla kogo klasyczne? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Obrączki klasyczne

Pomimo zmieniających się trendów, klasyczne obrączki nigdy nie wyjdą z mody. Przyszli nowożeńcy, którzy decydują na ten właśnie rodzaj obrączek, oczekują od nich eleganckiego wyglądu, trwałości oraz wytrzymałości w codziennych sytuacjach.

Dobrze jest mieć na uwadzę fakt, że pamiątka zaślubin będzie znajdowała się na dłoni w przeróżnych chwilach życia codziennego. Dlatego bardzo ważne jest, aby obrączka była wygodna. Przyszli nowożeńcy powinni zadbać o dobór odpowiedniego rozmiaru, ponieważ źle przystosowany pierścionek może przeszkadzać w codziennych czynnościach. Przykładowo osoba pracująca fizycznie nie może pozwolić sobie na to, żeby obrączka była za ciasna. Aby zapobiec takim problemom, powinno się zadbać o odpowiedni profil wnętrza obrączki. W wypadku, gdy parze zależy na swobodzie, najlepszym wyborem będzie obrączka z soczewką. Pierścionki wyprofilowane w ten sposób pozwalają skórze oddychać i nie są uciążliwe przy noszeniu.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej klasycznej obrączki wcale nie jest taki prosty. Na rynku możemy znaleźć pierścionki zrobione z różnych materiałów. Obrączki klasyczne mogą być zrobione np. ze złota (najczęściej próby 585), platyny czy tytanu. Do klasycznego modelu obrączki zalicza się również pierścionki ozdobione kamieniem szlachetnym. Najpopularniejszym z nich jest od lat diament. Dodatkowo pierścionek przypominający o ślubie może zostać ozdobiony grawerem. 

Przeczytaj również:  Epilacja laserowa to nie to samo, co depilacja – na czym polega różnica?

Obrączki klasyczne to idealne rozwiązanie dla fanów prostoty i tradycji.

Obrączki ślubne nowoczesne

Pary, które zamierzają złożyć przed sobą przysięgę miłości, wierności i uczciwości, coraz częściej decydują się na obrączki ślubne nowoczesne. Ma na to wpływ wiele czynników. 

Nie ma konkretnych ram, w których zamykają się obrączki nowoczesne. Ich rosnąca popularność wynika z tego, że młode pary decydują się na odejście od klasycznej formy wesela i ślubu, chcąc przygotować coś oryginalnego. To samo tyczy się obrączek. Obrączki ślubne nowoczesne są w stanie sprostać indywidualnym potrzebom i pragnieniom zarówno pani młodej, jak i pana. W końcu kto powiedział, że oba pierścionki muszą być takie same?

Obrączki ślubne nowoczesne występują w przeróżnych wariantach. Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się obrączki wykonane z dwukolorowego złota. W tym przypadku można połączyć na przykład złoto białe z żółtym lub czerwonym. Dodatkowo obrączki mogą być ozdobione kamieniami szlachetnymi. Fani ekologicznych rozwiązań na pewno docenią fakt, że niektóre obrączki są wykonywane z materiałów pozyskanych z recyklingu. 

Obrączki ślubne nowoczesne to coś w sam raz dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań oraz prostych form. 

A może obrączki w czarnym kolorze?

Kolejne oryginalne obrączki ślubne nowoczesne to propozycje wykonane z karbonu. To wyjątkowe połączenie sprawia, że obrączka występuje w dość nietypowym czarnym kolorze. 

Bardzo popularne ostatnimi czasy staje się połączenie karbonu ze złotem oraz kamieniami szlachetnymi. Połączenie tak kontrastujących ze sobą materiałów sprawia, że wygląd obrączki jest niepowtarzalny. Dodatkowo obecność złota na wewnętrznej stronie pierścionka sprawia, że pojawia się możliwość zamontowania tam soczewki. Dzięki niej wzrasta komfort noszenia i pozwala skórze oddychać.

Jednak warto mieć na uwadzę, że nie tylko kolor zachęca przyszłych małżonków do zakupu tego typu obrączki. Co jeszcze? Wyjątkowa trwałość tego materiału i odporność na zarysowania. 

Przeczytaj również:  Szczegóły pracy w kwiaciarni

Obrączki ślubne nowoczesne wykonane z karbonu to dobry wybór dla osób, chcących połączyć klasykę z nowoczesnością i oryginalnością. Nietypowy kolor sprawi, że obrączka będzie unikatowa, a mocny i trwały materiał pozwoli obrączce utrzymać się w dobrym stanie przez długie lata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *