Rajskie plaże Dominikany idealne na ślub? Pamiętaj o formalnościach!

Rajskie plaże Dominikany idealne na ślub? Pamiętaj o formalnościach!

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Chcesz by był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju? To proste! Spraw, żeby był taki, o jakim skrycie marzysz. Jeśli chcesz wziąć ślub na plaży, to nie rezygnuj z to. Wszystko można zorganizować. Wystarczy tylko wiedzieć jak się za to zabrać i o czym nie zapomnieć!

Ślub na plaży daleko od domu? Dlaczego nie?

W kwestii organizacji ślubu nie musisz być tradycjonalistą. Jest XXI wiek i nikogo nie dziwi, że Para Młoda może mieć do tego tematu indywidualne podejście. Coraz więcej osób decyduje się, by zorganizować ślub poza kościołem np. w lesie, parku czy nawet we własnym ogrodzie. Czemu by to nie miały być plaże Dominikany? Nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba jednak pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze należy najpierw dopełnić wszelkich wymaganych formalności. Po drugie o tym, że ślub będzie w nietypowym miejscu odpowiednio wcześniej trzeba poinformować gości weselnych.

Ślub za granicą coraz popularniejszy

Jeśli pragniesz wstąpić w związek małżeński poza Polską pamiętaj, że organizacja ślubu może być nieco bardziej kłopotliwa. Z wyprzedzeniem musisz zaplanować miejsce ślubu i przyjęcia weselnego. Te najpopularniejsze miejsca są na ogół najbardziej oblegane, zatem trzeba je rezerwować dużo wcześniej. Z racji odległości większość spraw formalnych da się załatwić przez internet. Jednak tutaj trzeba mieć świadomość, że niedopełnienie jakiegoś obowiązku może być dla nas zgubne. Piękne widoki i idealna pogoda kuszą wiele par, które chcą się pobrać w miejscu wyjątkowym. Do miejsc zjawiskowych przyciągających zakochanych z pewnością można zaliczyć plaże Dominikany. Jest tam tak pięknie, że niektórzy to miejsce nazywają rajem na Ziemi.

Przeczytaj również:  Przygotowania do ślubu – jak zadbać o skórę?

Formalności, o których trzeba pamiętać organizując ślub na plaży

Rezerwacja miejsca, wybór firmy kateringowej czy muzyków, którzy zadbają o oprawę ślubu to nie wszystko o czym musisz pamiętać decydując się na ślub. Jednak, jeśli miejsce, w którym ma się odbyć jest poza kościołem lub urzędem – w przypadku ślubów cywilnych, to formalności jest więcej. Przegapienie terminów może skutkować tym, że ślub za granicą się nie odbędzie. Dlatego należy dopełnić wszelkich wymaganych formalności. Te dotyczą również gości, których Para Młoda zaprasza na swój ślub. Muszą mieć chociażby ważne dokumenty potwierdzające ich tożsamość czy bilety lotnicze.

Im dalej, tym drożej?

Nie jest to regułą, ale taki scenariusz warto wziąć pod uwagę. To, ile wydamy na zorganizowanie ślubu poza granicami Polski zależy od wielu czynników. Kluczowe są odległość, którą trzeba pokonać, czyli koszty transportu zarówno dla Pary Młodej jak i gości. Ilość bagaży może być znacznie większa niż w przypadku ślubu branego kilkanaście kilometrów od domu. Jeśli na ślub polecisz samolotem, to automatycznie Twoje wydatki wzrosną. Kolejny duży wydatek to wynajęcie sali lub miejsca w plenerze, następnie oprawa artystyczna, katering, fotograf, a w końcu strój i makijaż.  W obleganych pięknych miejscach w szczycie letniego sezonu będzie z pewnością dużo drożej niż w kameralnych miejscach na uboczu. Jeśli jednak chcesz nieco zaoszczędzić, wybierz mniej obleganą lokalizację. Ta też może być zjawiskowa! Plaże Dominikany też mają takie urokliwe zakamarki. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Zapytaj gości, czy przybędą na ślub za granicą

Warto z dużym wyprzedzeniem poinformować gości, że ślub ma się odbyć daleko od domu. Na pewno nie wszyscy będą mogli wziąć w nim udział. Musisz wziąć pod uwagę, że niektórym mogą to uniemożliwić np. stan zdrowia, lęk przed lataniem czy nawet brak możliwości wzięcia dłuższego urlopu w tym terminie. Jeśli nie wyobrażasz sobie tego wyjątkowego dnia bez obecności ukochanej babci czy ulubionego wujka, zastanów się czy na pewno ślub na plaży oddalonej od domu to nadal najlepsza perspektywa.

Przeczytaj również:  Powitanie chlebem i solą i inne weselne zwyczaje

Podsumowując, pomysł na to, by zorganizować ślub za granicą choć wydaje się szalony, to z pewnością jest wart rozważenia. Wspomniane przepiękne krajobrazy i pogoda, która nie płata figla działają zachęcająco. Z kolei odstraszać mogą obowiązki formalne, które trzeba spełnić czy koszty samego śluby oraz transportu w wybrane miejsce.  W razie potrzeby możesz skorzystać z usług firm zajmujących się organizacją ślubów w takich egzotycznych miejscach. Wtedy do wyboru będziesz mieć bardziej np. kameralne plaże Dominikany zamiast tych zatłoczonych i pełnych turystów. To pozwoli stworzyć intymny nastrój tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *