Wesele – okrągłe czy prostokątne stoły?

Wesele – okrągłe czy prostokątne stoły?

Podczas planowania wesela staniesz przed dylematem: stoły okrągłe czy prostokątne? Każdy z tych typów ma swoje plusy i minusy. Ogólnie rzecz biorąc, stoły okrągłe są mniejsze i mają mniej mechaniki. Natomiast stoły kwadratowe i długie są bardziej eleganckie i przestronne. Są też bardziej praktyczne, jeśli planujesz posiłek w stylu rodzinnym. Wcześniej należy wziąć pod uwagę wielkość lokalu i liczbę gości.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem kempingland.pl

Okrągłe stoły mają zazwyczaj mniej mechaników

Okrągłe stoły są zazwyczaj bardziej przyjazne dla wszystkich, dzięki czemu nie musisz rozmawiać z każdym gościem z osobna. Ponieważ stoły są okrągłe, wszyscy będą mogli ze sobą rozmawiać. Niezależnie od tego, czy Twoje wesele jest kameralne czy huczne, możesz sprawić, że stoły będą bardziej towarzyskie i integracyjne, wybierając na swoje przyjęcie stoły okrągłe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach okrągłego stołu. Na pewno będziecie zadowoleni, że wybraliście tę opcję.

Długie stoły są bardziej przestronne

Wybierając styl stołów, weź pod uwagę liczbę gości, którzy przy nich zasiądą. Tradycyjnie długie stoły mieszczą od ośmiu do dwunastu gości. Są one również szersze niż stoły okrągłe, dzięki czemu mogą pomieścić większe dekoracje i zapewnić gościom więcej miejsca na łokcie. Te style mogą nie być praktyczne w małych lokalach, ale można je wybrać, jeśli jest na nie miejsce. Wypożyczalnie mogą nie mieć w swojej ofercie kwadratowych stołów, dlatego warto zapytać, co mają w ofercie.

Kwadratowe stoły są bardziej eleganckie

Decydując się na wybór rodzaju stołu na przyjęcie weselne, możecie zastanawiać się, czy wybrać stoły prostokątne czy kwadratowe. Choć oba style mają swoje zalety, mają też pewne wady. Prostokątne stoły są zwykle tańsze niż kwadratowe i nadają się do mniejszych lokali. Pozwalają też na zabawę z kątami. Ustawiając je w różnych kierunkach, można stworzyć przyjemny dla oka wzór, dzięki czemu goście zyskają bardziej elegancką i intymną atmosferę.

Przeczytaj również:  Bielizna pod suknie ślubną - sekrety idealnego dopasowania

Stoły przy wezgłowiu to świetna opcja dla rodzinnych posiłków

Tradycyjny stół główny może stanowić barierę oddzielającą uczestników przyjęcia, ale można tego uniknąć, wybierając inny styl, na przykład stół królewski. W tym stylu zaprasza się uczestników przyjęcia, aby przyprowadzili swoich małżonków, a partnerzy nowożeńców usiądą naprzeciwko nich. Jeśli chcecie, aby na Waszym weselu były organizowane rodzinne obiady, rozważcie ten typ stołu.
Stoły w kształcie serca to świetna opcja dla kameralnych list gości

Jeśli chcesz, aby lista gości była niewielka, ale nadal czuła się intymnie, stoliki w kształcie serca są najlepszym rozwiązaniem. Pary, które wolą jeść posiłki w samotności, mogą czuć się niekomfortowo, siedząc z gośćmi z różnych środowisk. W takim przypadku stoliki z serduszkami pozwolą parom cieszyć się prywatnym czasem bez poczucia izolacji. W przypadku mniejszych wesel, pary mogą zdecydować się na prywatny stolik w bardziej intymnej części przyjęcia.

Koszty stołów okrągłych i prostokątnych

Jeśli chcecie zaoszczędzić na weselu, warto rozważyć połączenie stołów okrągłych i prostokątnych. Oba rodzaje stołów mają swoje wady i zalety. Na mniejszych weselach stoły okrągłe mogą być bardziej praktyczne, ale ich dekoracja może być kosztowna. Przy stołach okrągłych mieści się więcej gości na metr kwadratowy i mają one bardziej tradycyjny charakter niż stoły prostokątne. Jednak to, czy wybierzecie stoły okrągłe czy prostokątne, zależy w dużej mierze od Waszego budżetu i stylu wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *