Co na wierzch do długiej sukni na wesele?

Co na wierzch do długiej sukni na wesele?

Ślub to wydarzenie niezwykłe, a nie mniej niezwykłym elementem ślubu są suknie – ślubne i weselne. Uprzednio, w każdy sezon, warto przemyśleć co na wierzch do długiej sukni na wesele, by uniezależnić się od pogody i uniknąć niespodzianek. Poniższy poradnik pozwoli wybrać najlepsze okrycie. 

Co na wierzch do długiej sukni na wesele – sezon wiosenno-letni

Wybierając co na wierzch do długiej sukni na wesele pamiętajmy, że okrycia, chociaż kojarzą się głównie z sezonem jesienno-zimowym przydają się także w chłodne, wiosenno-letnie wieczory. Okrycie poleca się przygotować niezależnie od prognozy pogody, bo ta może zawieść. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie zwłaszcza, jeśli suknia mocno odkrywa plecy lub dekolt. Wówczas okrycie nie tylko ochroni przez zimnem, ale także zapewni klasę podczas pobytu w kościele. Pamiętajmy, że w sezonie wiosenno-letnim modne są ubrania uszyte z delikatnych materiałów, takich, jak np. koronka. Tego typu materiały wykorzystuje się do tworzenie okryć o kroju używanym podczas sezonu jesienno-zimowego, np. bolerek, nadając jednocześnie ubraniu lekkości. Podczas wiosny i lata to nie tyle krój ubrania musi ulec zmianie, co materiał. Bolerka poleca się z tego względu, że kroje tego typu dodatku są niezwykle bogate, co pozwala na dopasowanie okrycia do sukni tak, że okrycie staje się niemal integralnym elementem kreacji. Lekkie bolerka dostępne są tak w krojach klasycznych, jak i nowoczesnych. W sezonie wiosenno-letnim doskonale sprawdzi się także delikatny szal zarzucony ma ramiona, a podczas organizacji ślubów o stylu vintage i rustykalnym, z powodzeniem sprawdzi się narzucenie na ramiona koca, podczas chłodniejszych momentów baśniowego wieczoru. Tego typu śluby pozawalają na pewną nonszalancję, do tego stopnia, że na suknie weselne bądź ślubne narzucić można kurtkę jeansową lub skórzaną. Nie obawiajmy się odważnych rozwiązań – w pewnych okolicznościach (np. vintage, folkowych) suknię ślubną okrywać może nawet dobrze skrojona koszula w kratę! Modnym i niebanalnym rozwiązaniem są także peleryny, z których to krótsze i/lub przeźroczyste modele doskonale nadają się na sezon wiosenno-letni. 

Przeczytaj również:  Krawat czy muszka do garnituru na wesele?

Co na wierzch do długiej sukni na wesele – sezon jesienno-zimowy 

Podczas sezonu jesienno-zimowego okrycie jest nie tyle opcją, co koniecznością. Polecanym modelem na ten sezon są futerka. Ubranie tego typu znajdziemy w różnych fasonach, od krótkich, przypominających bolerka, po długie, wyglądające niemal jak płaszcz. Futerko określane jest najczęściej jako rozwiązanie eleganckie. Pamiętajmy, że im dłuższe okrycie na jesień i zimę, tym pannie młodej lub gościom będzie cieplej. Doskonałym pomysłem na ten okres roku są także dobrze skrojone żakiety lub eleganckie płaszcze. Sprawdzą się także grubsze chusty bądź koce (także w folkowym wydaniu, bo szale oferują mnogość wzorów i faktur, np. wełnę w klimacie boho) oraz wspomniane już kurtki jeansowe lub skórzane. Miejmy na uwadze, by krótkie okrycia nie zaburzały sylwetki, nadmiernie wyszczególniając i obudowując linie ramion, z kolei dłuższe przedstawione tu propozycje nie powinny być nieforemne, gubiąc linię talii. Warto pamiętać, że w poszukiwaniu okrycia w sezonie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim warto przejrzeć szafy mam i babć, szczególnie, jeżeli organizujemy ślub w stylu vintage. To rozwiązanie może być szczególnie owocne, jeżeli, myśląc, co na wierzch do długiej sukni na wesele,  poszukujemy futra lub ludowego szalu albo kwiecistej chusty, które to właśnie babcie mogą posiadać w nadmiarze. Dobrym rozwiązaniem na sezon jesienno-zimowy okaże się także elegancki sweter. Miejmy na uwadze także to, że w tym sezonie, co do okrycia, można zdecydowanie poszaleć i zapewnić sobie ciepło nie tylko ubraniem, ale i dodatkami, np. wysokimi skórzanymi rękawiczkami, które nadadzą stylizacji ślubnej niepowtarzalnego charakteru. 

Ostatecznie, wybierając okrycie do sukni weselnych i ślubnych pamiętajmy, że liczy się tylko nasza fantazja. Miejmy także na uwadze niebagatelny w swoim znaczeniu charakter ślubu jako całokształtu, tak, by suknia wraz z odzieniem wierzchnim stanowiły spójną całość z tym wystylizowanym, szczególnym wydarzeniem. 

Przeczytaj również:  Zegarki Tommy Hilfiger - wyrafinowane dodatki na każdą okazję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *