Krawat czy muszka do garnituru na wesele?

Krawat czy muszka do garnituru na wesele?

Pan Młody z pewnością szykując idealną kreację, na najważniejszy dzień w jego życiu, czyli ślub i wesele, nie ma najłatwiejszego zadania. Jeśli garnitur na wesele jest już wybrany, to pojawia się pytanie, krawat czy muszka do garnituru na wesele? Sprawdźmy co komponuje się najlepiej!

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu 4stronypiwa.pl

Krawat czy muszka do garnituru na wesele?- od czego zależy wybór?

Jeśli Pan Młody przebrnął już przez wybór odpowiedniego garnituru na wesele, a także przez wybór odpowiedniej koszuli, przyszła również pora na skomponowanie odpowiednich dodatków. Okazuje się jednak, że to również jest nie lada wyzwaniem dla Pana Młodego. Najwięcej dylematów pojawia się jednak w momencie, kiedy należy dokonać wyboru pomiędzy muszką, a krawatem, gdyż często nie da się jasno określić, co będzie o wiele lepiej pasowało do uroczystego garnituru na wesele. Co więcej, Pan Młody nie może zapominać, że postawienie na muszkę lub na krawat, często jest zależne od wielu czynników. Tak więc, od czego w pierwszej kolejności jest uzależniony ten wybór? Okazuje się, że dobranie muszki lub krawata do garnituru na wesele zależy przede wszystkim od:

  • typu garnituru jaki został wybrany przez Pana Młodego
  • wieku Pana Młodego
  • typu sylwetki jaki posiada Pan Młody
  • osobiste upodobania oraz preferencje Pana Młodego

Skoro wiadomo już, od jakich czynników zależy wybór krata lub muszki do garnituru, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, co będzie tym bezpieczniejszym wyborem. Otóż zwykle jako rozwiązanie uniwersalne i względnie bezpieczne wskazuje się krawat. Dlaczego? Zwykło się mówić, że to właśnie krawat pasuje do praktycznie każdego rodzaju, a także i typu garnituru na wesele. Niemniej jednak, moda weselna i moda ślubna w ostatnich latach, przeszły przez wiele rewolucji i przeobrażeń. W efekcie, męska moda weselna zaczęła charakteryzować się o wiele większą dowolnością. Co to oznacza w praktyce? Otóż okazuje się, że do garnituru weselnego, Pan Młody może dobrać również i muszkę, a co więcej, może ona być w dowolnym kolorze. Tak duża „wolność” w zakresie dobierania muchy lub krawatu, a także ich barw nie powinna jednak zmylić Pana Młodego, który w dalszym ciągu powinien zachować względną ostrożność. Szczególnie u młodych, przyszłych mężów, dużą popularnością cieszą się muszki w kolorach niezwykle dynamicznych i jaskrawych, jednak sprawdzą się one bardziej w przypadku codziennych, mniej formalnych stylizacji, zaś dopasowanie ich do garnituru na wesele, może sprawić, że Pan Młody będzie wyglądał dość karykaturalnie, a także nieco śmiesznie. Jeśli więc Pan Młody zdecydował się na muszkę, warto zadbać by tworzyła ona harmonijną całość z garniturem weselnym.

Przeczytaj również:  Sukienka dla psa na wesele

Krawat czy muszka do garnituru na wesele?

Wspomniane już zostało, że wybór ten jest uzależniony od wielu czynników. Śmiało można więc powiedzieć, że jeśli Pan Młody jest nieco starszym i bardziej stonowanym mężczyzną, to dla niego idealnym wyborem będzie krawat. Podkreśli on elegancję, a także szyk. Ważne jest również to, by wybrać go w odpowiednim kolorze, który musi być maksymalnie dopasowany do koloru garnituru weselnego. Chodzi przede wszystkim o to, by nie rzucał się on drastycznie w oczy, a jednocześnie dopasował się do całej stylizacji w ten sposób, by patrząc na Pana Młodego, goście mogli odnieść wrażenie, że patrzą na szykownego, dostojnego mężczyznę. Jeśli zaś Pan Młody jest młodszy, wówczas śmiało może on skupić swoją uwagę na wyborze odpowiedniej muszki. Będzie ona idealnym dodatkiem, który podkreśli nie tylko młody wiek przyszłego męża, ale także doda mu nieco elegancji i klasyczności. Wybierając muszkę do garnituru na wesele trzeba jednak pamiętać o tym, by była ona w dość stonowanych kolorach, najlepiej takich, które niejako nawiązują do kolorystyki garnituru na wesele. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *