Ile kupić wina na wesele?

Ile kupić wina na wesele?

Alkohol na weselu bez wątpienia jest jednym, z najbardziej oczywistych i obowiązkowych dodatków. To właśnie on może dodać gościom odwagi do pląsów na parkiecie, a także do brania udziału w różnych weselnych konkursach. Niemniej jednak oprócz wódki na weselnym stole musi znaleźć się też wino. Ile kupić wina na wesele?

Zajrzyj też na: https://naszewino.pl/biale-wina

Ile kupić wina na wesele?- wino jest obowiązkowe

Alkohol na weselu jest prawdziwą tradycją na polskich stołach weselnych. Z pewnością każdy z gości w tym dniu, będzie chciał znacznie poprawić sobie nastrój i po prostu dobrze się bawić. Niemniej jednak warto pamiętać, że odpowiedzialność za zapewnienie wystarczającej ilości alkoholu na weselu zawsze spoczywa na Parze Młodej. W związku z tym, nie chcą oni stawić czoła sytuacji, która będzie wyjątkowo niezręczna, a ściśle związana z tym, że w połowie imprezy, tego alkoholu po prostu zabraknie. Wówczas nie tylko zmieni się nastrój gości, ale zapadnie również bardzo stresująca cisza, którą ktoś z zebranych z pewnością będzie próbował rozładować. Nie da się ukryć, że planując wesele, każda Para Młoda chce mieć wszystko dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Jak wiadomo też, planowanie wesela zarówno pod względem logistycznym jak i pod względem ekonomicznym jest niezwykle trudnym zadaniem i zwykle zajmuje małżonkom ogromną ilość czasu. Warto więc wiedzieć, dlaczego wina na imprezie weselnej zabraknąć nie może. Otóż wino weselne jest obowiązkowe, chociażby z tego względu, że z pewnością nie każda zaproszona osoba będzie tak chętnie jak inni piła wódkę. Co więcej, wino musujące jest również świetnym dodatkiem do wielu dań, więc warto również zadbać o to, by nie zabrakło go podczas planowania oferty gastronomicznej. Niemniej jednak wino jest również obowiązkowe, co wynika po prostu z naszej, polskiej tradycji, zgodnie z którym na weselu powinno być pod dostatkiem zarówno czystej wódki, jak i wina weselnego.

Przeczytaj również:  Jak udostępnić zdjęcia ślubne na dysk google?

Ile kupić wina na wesele?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie ile wina kupić na wesele, warto przyjrzeć się jeszcze kilku istotnym kwestiom. Otóż jakie wino lubi każdy z gości? Nie zawsze znajdziemy wśród zaproszonych osób smakoszy wina czerwonego, białego czy wytrawnego. Niemniej jednak ten niewielki wywiad z zaproszonymi osobami, warto przeprowadzić już na etapie tworzenia listy gości. Co więcej, także na etapie tworzenia listy gości, warto zaznaczyć krzyżyk przy tych nazwiskach, które to wino chętnie będą pić. Wspomniane już zostało, że niektórzy goście z pewnością bardziej entuzjastycznie podejdą do raczenia się czystą wódką, a inni zaś o wiele chętniej będą degustować wina. Na tym etapie dobrze również zebrać odpowiednie informacje odnośnie gości, którzy od alkoholu z różnych powodów stronią. W tym wypadku, dla osób niepijących warto zadbać o bezalkoholowego szampana, by tradycji stało się zadość i również one mogły wznieść symboliczny toast za parę młodą. W tym momencie jednak warto przejść do twardych konkretów i odpowiedzieć sobie precyzyjnie na pytanie: ile kupić wina na wesele? Otóż wymaga to od Młodej Pary przeprowadzenia pewnych obliczeń, które są zależne od kilku czynników. Przy kupowaniu wina z pewnością należy uwzględnić liczbę gości, tych, którzy będą pić alkohol, a także rodzaj gości oraz nawet i porę roku. Wina słodkie będą idealne na wesele w okresie zimowym, a półsłodkie sprawdzą się w okresie lata. Co najważniejsze jednak należy wziąć pod uwagę to, czy to wino ma stanowić główny alkohol na przyjęciu, czy to jednak wódka będzie dominująca, wina będą jedynie dodatkiem do innego alkoholu. Warto jednak zasugerować się dość prostym przelicznikiem, że na jednego gościa, powinna przypadać jedna butelka wina o pojemności 0,7 litra. Wówczas należy współczynnik ten przemnożyć przez liczbę gości, co da nam przybliżony wynik odnośnie tego, ile kupić wina na wesele.

Przeczytaj również:  Medal ślubny - unikatowa pamiątka zawarcia ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *