Jaką sukienkę ubrać jako gość na weselu?

Jaką sukienkę ubrać jako gość na weselu?

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z funeris.pl

W tym artykule opisujemy, jak ubrać się na wesele, żeby nie tylko dobrze wyglądać, ale również dobrze się czuć i być w stanie przetańczyć całą noc. Niezależnie czy idziemy w roli zwykłego gościa, czy pełnimy jakąś funkcję – jesteśmy druhną, świadkową a może matką panny młodej – nasze wskazówki okażą się niezastąpione.

Jaki kolor sukienki na wesele?

Wiosną i latem, gdy prawdopodobieństwo tego, że w datę wesela będzie piękny, słoneczny dzień, warto wybrać sukienkę w jasnych, pogodnych kolorach. W ostatnich i nadchodzącym sezonie zdecydowanie królują kolory pastelowe – liliowy, miętowy, różowy, grafitowy czy cytrynowy. Jeżeli lepiej czujemy się w ciemniejszych kolorach, to nie znaczy, że nie możemy ich ubrać, ale zdecydowanie bardziej pasują do zimy i jesieni. Wtedy wiele kobiet decyduje się na sukienki bordowe, chabrowe oraz w kolorze butelkowej zieleni. Istnieje przekonanie, że osoba zaproszona na wesele nie powinna ubierać się w kolor biały oraz czerwony, żeby nie odwracać uwagi od panny młodej, która ma być tego dnia główną atrakcją. Jest to co prawda tylko zabobon, ale warto się go trzymać, żeby przypadkiem kogoś nieświadomie nie urazić.

A może sukienka we wzory? Czemu nie! Zdecydowana większość kobiet decyduje się na jednolite sukienki, dlatego wybranie kreacji we wzory zdecydowanie pomoże nam się wyróżnić z tłumu. Kwiaty, zwierzęce wzory, a może coś abstrakcyjnego? Wszystkie chwyty dozwolone.

Długa czy krótka sukienka na wesele?

Należy pamiętać, że sukienka na wesele musi też być przeważnie odpowiednia na wizytę na mszy ślubnej w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Sukienka ubrana na ślub dlatego nie powinna być zbyt krótka, ale to nie jedyny argument, który będzie za tym przemawiał. Drugi aspekt, który trzeba brać pod uwagę to taki, że zbyt krótka sukienka może dodatkowo powijać się podczas tańca i zniszczyć nam całkowicie zabawę, bo będziemy się krępować tańczyć. Bezpieczna długość w przypadku krótkich sukienek to długość przed lub za kolano – w zależności od wieku oraz upodobań danej kobiety. Również długa sukienka musi być idealnie dopasowana, bo jeżeli będzie zbyt długa, może się w ciągu całej nocy zniszczyć, poprzez zaciągnięcie lub podarcie. Zarówno sukienka zbyt długa i zbyt krótka może nas wykluczyć z niektórych zabaw weselnych. 

Przeczytaj również:  Jak się ubrać na wesele jako świadkowa?

Dodatki do sukni na wesele

Nieważne od czego zaczniemy kompletowanie całego stroju na wesele, jednak oczywiście najłatwiej zacząć od samej sukni. Później trzeba się zastanowić jakie buty do niej dobrać. Tutaj kluczowe będzie spojrzenie na porę roku, w której będzie wesele. Wiadomo, że wiosną lub latem można bez problemu ubrać sandały lub buty z odkrytymi palcami lub piętami, co w bardziej zimnych czy deszczowych miesiącach może być niezbyt przyjemne. Trzeba pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się ubrać buty na wysokim obcasie, a nie jesteśmy nauczone w takich chodzić, warto zabrać ze sobą drugą parę na przebranie! Przydadzą się też, gdyby zmęczone stopy zaczęły puchnąć po wielu godzinach tańca.

Zimą i jesienią trzeba też zadbać o przygotowanie jakiejś wierzchniej części garderoby – może to być szal, kurtka skórzana lub dżinsowa, marynarka lub bolerko, wszystko w zależności od kroju sukienki i upodobań. 

Biżuteria może być tylko subtelnym dodatkiem lub tworzyć całą stylizację. Przy zabudowanym dekolcie nie trzeba przejmować się naszyjnikami i wisiorkami, ponieważ nie będą widoczne. Warto wtedy postawić na dłuższe lub większe kolczyki oraz bransoletki. Przy długich rozpuszczonych włosach może nie być widać z kolei kolczyków, a przy sukienkach z długim rękawem duże bransoletki mogą być nieporęczne.

Zaproszenie na wesele to zawsze radość, ale również presja, ponieważ pojawia się pytanie, jak się najbardziej odpowiednio ubrać. Po przeczytaniu wszystkich porad, które zaprezentowaliśmy powyżej, to nie będzie już dłużej żaden problem i zostanie nam tylko niecierpliwe czekanie na nadejście daty wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *