Makijaż na wesele. Co zrobić, by dobrze wyglądać na przyjęciu, jeśli zaproszono cię na uroczystość?

Makijaż na wesele. Co zrobić, by dobrze wyglądać na przyjęciu, jeśli zaproszono cię na uroczystość?

Wesele i ślub to zawsze duże wydarzenia, które od kobiet wymagają szczególnych przygotowań. Panowie mają zdecydowanie łatwiej, u pań wyzwań jest wiele. Zobacz, co zrobić z makijażem, aby w ten wyjątkowy dzień wyglądać pięknie wśród innych gości! 

Piękno to kwestia gustu, a teoretycznie o gustach nie powinno się przesadnie dyskutować. Niepisana zasada, według której to panna młoda ma olśniewać najbardziej, dotyczy przede wszystkim ślubnej kreacji. Nie ma konwencji, która zabraniałaby pozostałym kobietom podkreślać największe atuty swojej urody – brak staranności w tym elemencie u gości byłby odebrany niezwykle negatywnie. Najlepiej dobrać makijaż na wesele adekwatnie do swojej twarzy, a dopiero w dalszej kolejności zwracać uwagę na modę i trendy. Coś, co dobrze wygląda na modelce i w studiu fotograficznym, niekoniecznie zaprezentuje się równie korzystnie u ciebie, po kilku godzinach szalonej zabawy. Przekonaj się, jak dobrać make-up.

Panie, które przychodzą na wesele, mają większą swobodę w doborze makijażu niż panna młoda

Takie opinie powtarza wiele wizażystek z branży ślubnej. Panna młoda raczej nie będzie ryzykować rozmazania – o co łatwiej w chwilach silnego wzruszenia – ponieważ trudno jej wyjść i na szybko coś poprawić. Wypada, by pozostawała w sali. Pozostałe panie z pewnością mają podręczną torebkę i kilka przyrządów, którymi mogą popracować nad niedoskonałościami makijażu przed lustrem. Ważne, by końcowy efekt nie był zbyt ciemny i ponury – w końcu wesele to czas radości. Liczą się przede wszystkim intensywne barwy, które kojarzą się z wiosną czy latem.

Jeśli preferujesz ciemny i mocny makijaż oczu, postaraj się zrównoważyć go jaśniejszymi i delikatniejszymi akcentami, np. różowym pudrem na policzkach albo dodatkiem brokatu. Pamiętaj, by najpierw pomalować powieki i kąciki, a dopiero potem zabrać się za resztę twarzy – jeśli cień pociągniesz nieco za daleko, po prostu zmyjesz zbędne plamki podczas oczyszczania skóry. Kolejność wykonywanych czynności zależy od tego, co dokładnie chcesz zrobić i jakich kolorów używasz. W takim przypadku będzie ona następująca:

 1. Pielęgnacja.
 2. Podkreślenie oczu.
 3. Mycie policzków, podbródka.
 4. Nałożenie bazy.
 5. Podkład.
 6. Pudrowanie.
 7. Konturowanie twarzy.
Przeczytaj również:  Biżuteria ślubna i weselna - najnowsze trendy

Makijaż na wesele w gości warto dopasować do sukienki, włosów i koloru oczu

Granatowa kreacja i ciemny cień u osoby z czarnymi włosami mogą sprawiać wrażenie, że wybiera się na pogrzeb, a nie na ślub. Państwo młodzi raczej nie będą zachwyceni, jeśli ktoś wprowadzi grobowy nastrój swoim wyglądem. Ponadto cień do powiek, eyeliner w pisaku i inne kosmetyki do oczu powinny mieć raczej inny odcień niż tęczówki (ewentualnie szkła kontaktowe). Połączenie zielonego z limonkowym, niebieskiego z błękitnym czy brązowego z kasztanowym nie prezentuje się najlepiej, nawet jeśli na wspólnych zdjęciach trudniej dostrzec kolor oczu.

W takim razie co będzie odpowiednie? Poniżej przykładowe zestawienia polecane przez specjalistki od makijażu – nie tylko weselnego dla gości:

 • czerwona szminka na ustach i ciemne kreski wokół oczu z czerwoną sukienką;
 • makijaż typu nude/no make-up z blond włosami;
 • świetliste kolory i czerwono-różowe akcenty w malowaniu twarzy z czarną kreacją; 
 • złote i zielone kolory z ciemniejszymi włosami;
 • mocno podkreślone usta, oczy i paznokcie z nieco jaśniejszą, ale stonowaną suknią.

Pomaluj się zgodnie z niepisanymi regułami… albo łam wszystkie zasady makijażu weselnego!

Ile wizażystek, tyle różnorodnych propozycji. Zmienia się też moda – zdjęcia ze ślubów gwiazd muzyki czy filmu wyznaczają trendy w mniejszym stopniu niż kiedyś. Zwiększyła się rola internetowych influencerek. Podczas przygotowywania makijażu na wesele najlepiej bazować na sprawdzonych wcześniej przez siebie kosmetykach i schematach – eksperymenty tuż przed uroczystością mogą, ale nie muszą zakończyć się powodzeniem. Warto wcześniej wykonać makijaż próbny, samodzielnie lub u kosmetyczki. Dobrze jeśli osoby najbliższe pannie młodej, czyli jej druhny, wspólnie z nią ustalą, jaki make-up będzie dla nich odpowiedni w ten wyjątkowy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *