Powiększanie ust – na ile wystarcza?

Powiększanie ust – na ile wystarcza?

Wymodelowane, pełne, odżywione usta to dla wielu osób jedno z największych urodowych marzeń. Jeszcze względnie niedawno powiększanie ust i ich modelowanie było inwazyjnym zabiegiem, który wiązał się ze sporym ryzykiem powikłań. Współczesna medycyna estetyczna wyszła temu naprzeciw – specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Biogenica z Poznania wyjaśniają, na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym i na ile wystarcza!

Powiększanie ust – kwas hialuronowy pod lupą

Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma wiele plusów. Po pierwsze, jest to zabieg uznawany za bezpieczny. Z jednej strony odpowiada za to sposób aplikacji preparatu – jest to iniekcja, którą wykonuje się przy pomocy niezwykle malutkiej igły (właściwie nie pozostawia śladów i nie niszczy okolicznych tkanek). Z drugiej strony za bezpieczeństwo odpowiada też sam preparat, którego podstawą jest kwas hialuronowy. Jest to substancja występująca w naszych organizmach w naturalny sposób. Co się z tym wiąże, ryzyko jakichkolwiek powikłań po jej podaniu jest niezwykle niskie. 

Kluczowe są za to ogromne możliwości wiązania wody, jakimi cechuje się właśnie kwas hialuronowy. Co równie istotne, w medycynie estetycznej korzysta się z dwóch rodzajów tego składnika – usieciowanego i nieusieciowanego. Drugi pozwala niemalże błyskawicznie i bardzo intensywnie nawilżyć określony obszar, a pierwszy wykorzystywany jest do wypełniania oraz modelowania, np. kształtu nosa, owalu twarzy, zmarszczek oraz właśnie ust, wpływając na ich powiększenie, odżywienie, a także zmniejszenie ewentualnych asymetrii.

Efekty powiększania ust – kiedy są widoczne?

Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, co jest kolejnym plusem tego sposobu powiększania ust. Aplikowany jest bowiem implant z określonym preparatem, specjalista odpowiednio go układa – i gotowe! Całość trwa około 20-30 minut. 

Przeczytaj również:  Biżuteria ślubna i weselna - najnowsze trendy

Co jednak istotne, od razu po zabiegu nie powinno się oceniać efektów. Początkowo usta są bowiem lekko opuchnięte i zaczerwienione. Jest to normalną reakcją, która zwykle mija po około 72 godzinach. Finalne rezultaty najlepiej oceniać dopiero po 10-14 dniach. Preparat musi bowiem „ułożyć” w organizmie, nadając ustom naturalny, piękny kształt. 

Na ile wystarcza powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem, który daje permanentny efekt. Jeśli chce się utrzymać efekt, należy go co jakiś czas powtarzać. Na ile zatem wystarcza powiększanie ust? Zwykle na kilka lub kilkanaście miesięcy, lecz – co ważne – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Specjaliści w gabinecie Biogenica podkreślają bowiem, że zdarzają się osoby, u których rezultaty są widoczne nawet przez około 2- 3 lata!

Czy da się w jakiś sposób wpłynąć na długość działania kwasu hialuronowego? Tak! Oczywiście, nie wszystkie oddziaływania dają nam gwarancję przedłużenia efektu czy przeciwnie – jego skrócenia. Niewątpliwie jednak warto wziąć je pod uwagę. 

Co wpływa na trwałość powiększania ust?

  • Polecane jest regularne nawilżanie ust. Dobrze sprawdza się wazelina, a także produkty, które w czasie sesji zabiegowej zaleci specjalista.
  • Wpływ na efekt oraz długość okresu rekonwalescencji mają też działania pozabiegowe. Początkowo należy unikać dotykania obszaru ust i pamiętać o częstym myciu rąk (łatwo przenieść na nich patogeny, które mogą prowadzić do infekcji. Należy także unikać kolorowych kosmetyków. Rekonwalescencję przyspiesza też lekkie schładzanie miejsca zabiegowego, które pobudza krążenie. 
  • Właściwie długość biodegradacji nowoczesnych preparatów kwasu hialuronowego zależy głównie od indywidualnych predyspozycji danego organizmu.

Co ważne, na trwałość powiększania ust wpływają też wspomniane indywidualne czynniki – m.in. predyspozycje organizmu, styl życia, uprawianie sportu, niepalenie papierosów zdrowy tryb życia, wiek. Trudno więc dokładnie ocenić, na jak długo w danym przypadku wystarczy jeden zabieg, choć na pewno warto przedyskutować to ze specjalistą. W gabinecie Biogenica zawsze odbywają się konsultacje wstępne, które są do tego doskonałą okazją – w ich trakcie można wyjaśnić z lekarzem wszelkie wątpliwości, omówić ewentualne przeciwwskazania i oczekiwane efekty. Do powiększania ust warto podejść świadomie!

Przeczytaj również:  Girlandy z balonów - wyjątkowe dekoracje, które może wykonać każdy

Chcesz wiedzieć na ten temat więcej lub od razu umówić się na zabieg? Skontaktuj się z poznańskim gabinetem medycyne estetycznej Biogenica – specjaliści są tam dla Ciebie: https://www.biogenica.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *