Oświadczasz się w Dzień Kobiet 2022? Zanim wybierzesz pierścionek z brylantem, sprawdź wskazówki ekspertów!

Oświadczasz się w Dzień Kobiet 2022? Zanim wybierzesz pierścionek z brylantem, sprawdź wskazówki ekspertów!

Oświadczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, a sentymentalną pamiątką, która przypomina o tej chwili, jest pierścionek. Mówi się, że ten zaręczynowy powinien być z brylantem. O tym, na ca co zwracać uwagę przy jego wyborze, rozmawiamy z ekspertami marki jubilerskiej ACLARI Diamonds!

Miłość trwała niczym diament

Diamentowy pierścionek to wyjątkowy talizman. Podobno podarowany ukochanej przynosi szczęście w miłości. Właśnie dlatego numerem jeden w zaręczynowych kolekcjach niezmiennie pozostają diamenty. I chociaż w projektach jubilerskich pojawiają się też szafiry, rubiny czy szmaragdy, to i one występują najczęściej w towarzystwie brylantów.

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Sprawdź nasz przewodnik przygotowany we współpracy z marką jubilerską ACLARI Diamonds!

Każdy brylant jest diamentem, ale…

…nie każdy diament jest brylantem. Przy ocenie kamienia należy wziąć pod uwagę cztery parametry:

  • masę,
  • czystość,
  • kolor,
  • szlif.

Tylko wtedy można porównać poszczególne modele biżuterii. Jak ocenić jakość diamentów?

– Za niezwykle chętnie wybierane uważa się diamenty transparentne o czystości SI, kolorze G/H, w pełnym szlifie okrągłym – podpowiadają jubilerzy z ACLARI Diamonds. – Tak oszlifowane zwane są zwyczajowo brylantami – dodają. – O pięknie brylantu decydują w dużej mierze umiejętności szlifierza. To właśnie perfekcyjny szlif sprawia, że wewnątrz kamienia gra światło, a efekt jest wręcz niesamowity!

Jakie pierścionki zaręczynowe są teraz modne?

Nawet najpiękniej oszlifowany diament potrzebuje odpowiedniej oprawy. W zaręczynowych kolekcjach niezmiennie króluje złoto. Przy czym – nie tylko to klasyczne.

– Żółte złoto to zaręczynowa klasyka, która była, jest i będzie ponad trendami – mówi Martyna z wrocławskiego salonu ACLARI Diamonds. – Niemniej, rosnącym zainteresowaniem cieszą się także pierścionki z białego złota – dodaje. – Odkąd pojawiły się w naszych kolekcjach, momentalnie skradły kobiece serca. Biała biżuteria z brylantami jest delikatna, subtelna, fantastycznie wpisuje się w minimalistyczne trendy. Spodoba się zwłaszcza tym kobietom, które lubią ozdoby dyskretne, nierzucające się w oczy.

Żółte czy białe złoto – co wybrać?

– Kolor złota to już wyłącznie kwestia gustu i stylu przyszłej narzeczonej – mówi Kamila, ekspert z ACLARI Diamonds. – Podobnie jak szerokość obrączki, wysokość korony, wielkość oraz sposób osadzenia diamentów czy też dodatkowe zdobienia – dodaje. – Niezależnie od samego wzornictwa polecam szukać biżuterii w próbie 585. Stop o tym numerze próby jest wytrzymały bez względu na odcień. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy będzie pamiątką na długie lata.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Magia zaręczyn tkwi m.in. w elemencie zaskoczenia. Przy wyborze biżuterii naturalnie pojawiają się więc dylematy związane z rozmiarem. Jak go ustalić, nie zdradzając się przy tym z niespodzianką?

Przeczytaj również:  Ile wydaje się na wesele i co trzeba mieć na uwadze?

– Aby mieć stuprocentową pewność co do rozmiaru, trzeba pierścionek przymierzyć – mówi Agnieszka z warszawskiego salonu ACLARI Diamonds. – Jeśli jednak przyszła narzeczona nosi pierścionki na co dzień, można zmierzyć wewnętrzną średnicę jednego z nich. W tym celu należy użyć suwmiarki, a otrzymaną wartość porównać z tabelą rozmiarów, którą umieszczamy przy każdym modelu z naszej zaręczynowej kolekcji.

Czy dobieranie rozmiaru pierścionka „na oko” ma sens?

Czasami jedyną opcją jest metoda „na oko”. Co jeśli biżuteria okaże się jednak niedopasowana? Czy obwód obrączki da się delikatnie powiększyć albo zmniejszyć?

– Wszyscy nasi klienci mogą skorzystać z usługi bezpłatnej korekty rozmiaru pierścionka. Jednak możliwość takiej korekty zależy od konstrukcji obrączki – zaznaczają jubilerzy z ACLARI Diamonds. – W razie wątpliwości polecamy celować w nieco większy rozmiar oraz dopytać szczegółowo, czy w przypadku wybranego modelu ewentualna korekta będzie możliwa – podsumowują.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy od ACLARI Diamonds?

Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe z brylantami od ACLARI Diamonds kupisz zarówno online, jak i stacjonarnie. Salony tej marki jubilerskiej znajdziesz w największych miastach w całej Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Olsztynie, Katowicach i we Wrocławiu. Wysokiej klasy specjaliści z chęcią udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *