Twoje małe, polskie wesele

Twoje małe, polskie wesele

Sezon na śluby i wesela jest już w pełni. Jednak nie każda celebracja tego ważnego dnia musi przypominać tę znaną z komedii romantycznej „Moje wielkie greckie wesele”. Coraz częściej pary młode decydują się na skromniejsze formy świętowania. Przyjrzyjmy się ciekawym pomysłom na weselne uroczystości.

„Tradycyjne” duże wesele

Wesele to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu. Zakładając oczywiście, że zdecydujecie się na sformalizowanie związku i będziecie chcieli uczcić to wydarzenie w gronie bliskich osób. Jednak ile par, tyle różnych pomysłów na celebrację. Nadal prym wiodą tradycyjne uroczystości organizowane dla dużej ilości gości. Miejsc do świętowania jest wiele – od szykownych restauracji, dworków czy rezydencji, po bardziej swojskie klimaty – np. remizy czy świetlice wiejskie. Naprawdę jest w czym wybierać. Dla wielu par organizacja dużego wesela to jedyna opcja, która wchodzi w grę. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsce wesela, które wpadnie nam w oko zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Ponadto duże wesele to też duże koszty organizacji imprezy, na które nie wszystkie pary mogą sobie pozwolić.

Interesujące alternatywy

Dla par, które nie chcą lub nie mogą (np. ze względu na ograniczenia budżetowe) zorganizować dużego wesela, istnieje naprawdę sporo alternatyw, które pozwolą przeżyć ten jedyny w swoim rodzaju dzień w sposób wyjątkowy. Coraz więcej par decyduje się na przykład na zorganizowanie uroczystości jedynie dla najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Bliskich można zaprosić do oryginalnej restauracji, a nawet zorganizować wyjazd za miasto i urządzić uroczystość w plenerze. Coraz częściej pary odchodzą też od tradycyjnego menu weselnego. Współcześnie nie dziwią zatem uroczystości w małym gronie organizowane w wegetariańskich czy wegańskich knajpkach czy też weselne pikniki na plaży lub w innych okolicznościach przyrody. Organizacja małego przyjęcia nie musi też od razu oznaczać rezygnacji z takich sztandarowych elementów jak tańce czy zabawy weselne – co więcej – w małym gronie i w nieoczywistych miejscach mogą one przybrać zupełnie inną formę i pozytywnie zaskoczyć bliskich.

Przeczytaj również:  Makijaż na wesele. Co zrobić, by dobrze wyglądać na przyjęciu, jeśli zaproszono cię na uroczystość?

Nie tylko wódka: Aperitif, lekkie napoje alkoholowe lub…bezalkoholowe.

Nie ma co ukrywać, że jednym z ważniejszych aspektów organizacji przyjęcia jest kwestia jedzenia i picia. Przy tradycyjnych weselach często mamy do czynienia ze stołami uginającymi się pod naporem różnego rodzaju przysmaków, z których niestety spora część często ląduje w koszu na śmieci. Dlatego młodzi coraz częściej stawiają na mniejszą ilość oraz wyższą jakość. Dotyczy to również napojów alkoholowych. Coraz częściej tradycyjna wódka idzie w odstawkę, a zastępują ją różnego rodzaju wina czy ciekawe koktajle – zarówno te na bazie alkoholu, jak i bezalkoholowe. Popularnością cieszy się też weselny Aperitif w stylu południowym. Miłośnikom klimatów śródziemnomorskich znany jest doskonale włoski Aperitif (Aperitivo), który sam w sobie może stanowić doskonały pomysł na organizację przyjęcia weselnego. Duży wybór ciekawych alkoholi, które sprawdzą się zarówno podczas tradycyjnych przyjęć weselnych, jak i mniejszych uroczystości dostępny jest choćby w sklepie internetowym Browaru Tenczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *