Ile osób zaprosić na wesele?

Ile osób zaprosić na wesele?

Wesele, które następuje po ceremonii ślubnej, bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych momentów do celebracji. Niemniej jednak sama organizacja wesela dla pary młodej, nie jest tak prostą sprawą. Ile więc osób zaprosić na wesele?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z granienaekranie.com.pl

Ile osób zaprosić na wesele?- zasady tworzenia listy gości

Nie da się ukryć, że przyjęcia weselne podobnie zresztą jak i śluby od zawsze były kojarzone z niezwykle hucznymi przyjęciami i imprezami, na których spraszało się setki gości. Z pewnością zarówno Pan Młody jak i Panna Młoda, gdy byli jeszcze dziećmi również marzyli o tego typu, wystawnym przyjęciu, w którym wezmę udział nie tylko wszyscy członkowie ich rodzin, ale również i przyjaciele czy znajomi. Niemniej jednak rzeczywistość się znacznie zmieniła, a państwo młodzi obecnie planują swoje wesela nieco inaczej. Okazuje się, że najtrudniejszym elementem jest obecnie stworzenie listy gości. Wiecznie pojawia się pytanie ile osób zaprosić na wesele? a samo stworzenie takiej listy, często wymaga pójścia na kompromisy zarówno ze strony przyszłego męża, ale także i przyszłej żony. Warto więc poznać najważniejsze zasady, jakie powinny obowiązywać podczas tworzenia swoistej listy gości na wesele. Przede wszystkim konieczne jest zwrócenie uwagi, że wesele jest przyjęciem następującym po ślubie i w dalszym ciągu jest to wydarzenie, w którego centrum uwagi powinna znajdować się para świeżo poślubionych małżonków. Tak więc, to oni muszą samodzielnie wypracować własną listę gości i nie powinni oni sugerować się naciskami ze strony rodziców, czy przyszłych teściów. Warto o tym pamiętać, gdyż nierzadko zdarza się iż to właśnie rodziny Państwa Młodych mają największy udział podczas tworzenia listy gości, a co więcej, mogą nawet wymuszać zaproszenie niektórych z nich. W takiej sytuacji więc państwo młodzi powinni wiedzieć, gdzie postawić granice oraz rozpocząć podążanie za własnymi potrzebami. Oczywiście można sugerować się propozycjami rodziców, niemniej jednak warto pamiętać, że to od Pary Młodej powinna zależeć ostateczna decyzja odnośnie liczby gości, którzy będą bawić się na ich weselu. Ludzie, którzy pojawią się na tak ważnym wydarzeniem, muszą być więc w pewien sposób im bliscy. Ile więc osób zaprosić na wesele? Otóż zaprosić należy tyle osób, z iloma czujemy specjalną więź i z pewnością chcemy by towarzyszyły nam podczas tak ważnego wydarzenia jakim jest wesele.

Przeczytaj również:  Stylowe przyjęcie ślubne

Ile osób zaprosić na wesele?- czy istnieje konkretna liczba?

Państwo Młodzi zanim zaczną zastanawiać się, ile osób zaprosić na wesele, powinni w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizować, kogo chcą na to wesele w ogóle zaprosić. W tym wypadku, występuje również jedno ograniczenie, o którym z pewnością warto pamiętać. Mowa tutaj o budżecie, który zostanie przeznaczony na tego typu imprezę. Warto bowiem wziąć pod uwagę to, że każdy dodatkowy gość, to coraz bardziej rosnące koszty. Czy zatem Państwo Młodzi mogą pozwolić sobie na huczne przyjęcie, na którym bawić się będzie więcej niż 100 osób, czy może lepszym wyborem będzie dość kameralne wesele, na którym bawić się będą jedynie najbliżsi? Otóż decyzja ta w pełni uzależniona jest o Państwa Młodych, a także ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Warto jednak pamiętać, że koniecznie lista gości weselnych powinna rozpocząć się od najbliższych członków rodziny z obu stron. Nie można więc pominąć rodziców, dziadków, rodzeństwa, a także rodziców chrzestnych oraz ich osób towarzyszących. Koniecznie trzeba również uwzględnić przyjaciół i znajomych, którzy są w pewien sposób bliscy sercu Pana Młodego lub Panny Młodej. Powinny być to jednak osoby, które odgrywają w ich życiu naprawdę ważną rolę. Nie ma potrzeby zapraszania jednak znajomych, z którymi mamy dość sporadyczny kontakt i którzy aktywnie nie uczestniczą w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *